logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prognozy rozwoju lotnictwa cywilnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gałąź pasażerska
Zapotrzebowanie na silniki lotnicze jest nieodłącznie związane z zapotrzebowaniem na samoloty i śmigłowce. Jednakże nie zachodzi między nimi proporcjonalna zależność. Dostarczenie 18 740 nowych samolotów i śmigłowców w ciągu następnych kilkunastu lat, wymagać będzie 48 100 silników różnych typów, łącznie z silnikami potrzebnymi na wymianę do samolotów obecnie funkcjonujących.

 

Spośród całego rynku silników lotniczych, przeważającą większość stanowią silniki największe. Prognozy dla innych grup silników wyglądają również pozytywnie, jednak najbardziej dynamicznie będzie wzrastać zapotrzebowanie na silniki z sektora o największej mocy. Ich udział w rynku wzrośnie z ogólnej liczby 7% w poprzednich latach - do 41 % w latach następnych. Trudno jest także mówić o segmentacji zapotrzebowania na określone typy silników na tle regionów świata, nawet jeśli weźmie się pod uwagę wielkość silnika lub liczbę zamówień. Na podstawie bardzo powierzchownych uogólnień można powiedzieć, iż: Azja i kraje Pacyfiku są zainteresowane największymi z dostępnych na rynku silników, w Ameryce Pn. oraz Ameryce Łac. dominującą rolę spełniają silniki o małej mocy, w Europie używane grupy silników są  bardziej  różnorodne i trudno jest mówić o przewadze jednej lub kilku z nich nad pozostałymi. Tak więc większość linii lotniczych skupiła się na grupie najważniejszych funkcji, toteż wymagają one wsparcia ze strony producentów silników lotniczych. Wytwórcy zobowiązują się, że wraz z silnikiem dostarczać będą pakiet usług wspierających obsługę silnika. Wśród producentów silników (tak jak wśród linii lotniczych) nastąpił podział nie tyle na regiony, co na specjalistyczne obszary współpracy, takie jak: utrzymanie techniczne silników, wspomaganie informatyczne, usługi finansowe. Zarówno linie lotnicze, producenci samolotów, jak i dostawcy silników zwracają coraz większą uwagę na wpływ produkowanych i użytkowanych przez nich wyrobów na środowisko: zanieczyszczenie powodowane spalaniem paliwa, hałas. Szukają również nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2001/3.
Ostatnio zmieniany środa, 05 wrzesień 2012 06:16
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj