logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kształtowanie wartości dla klienta na przykładzie winnic w

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Współczesna gospodarka przyczynia się do konieczności podnoszenia jakości procesów, które zagwarantują profesjonalną obsługę, niższe koszty zakupów, oferując jednocześnie skrócony czas obsługi. Ówczesny klient oczekuje natychmiastowej reakcji na zgłaszane przez siebie potrzeby. Te podmioty rynkowe, które nie zdołają zaoferować produktów wysokiej jakości, kompleksowo obsługując klienta, nie będą miały szans przetrwania na rynku. Zauważalna staje się pewna rynkowa prawidłowość, gdzie kryterium wyboru coraz częściej jest realizacja usługi na wysokim poziomie, determinująca jakość, innowacyjność, precyzję, terminowość, rzetelność i elastyczność. Zagadnienie wartości dla klienta wydaje się stanowić istotny przedmiot dociekań, jako nieodzownego składnika rynkowej wymiany. Poruszając kwestie wartości należy uwzględnić zarówno aspekt marketingowy, jak i logistyczny, zatem punktem wyjścia niniejszych rozważań jest zarządzanie marketingowo-logistyczne na specyficznym i trudnym rynku, działających i funkcjonujących w Polsce winnic.
Branża winiarska w Polsce
Do jednych z ogólnoświatowych trendów zaliczyć można zwiększanie się popularności wina, obserwowane głównie wśród młodych ludzi. Wino stało się towarem masowym, dostępnym niemal we wszystkich palcówkach handlowych. Obok super-, hipermarketów i sklepów osiedlowych, wśród placówek handlowych oferujących w sprzedaży wina, wskazać należy sklepy specjalistyczne, gdzie można uzyskać fachową poradę i profesjonalną obsługę, jak również szeroki wybór alkoholi. Sklepy internetowe w swojej ofercie posiadają często wina niedostępne w innych miejscach sprzedaży. Urok tego kanału obsługi wobec tradycyjnych sklepów charakteryzuje się połączeniem kilku przewag: internetowego dostępu, wysokiej jakości porady, dowozu i niższych cen.2 Obok tak szeroko rozbudowanej struktury dystrybucji wina, mamy jeszcze do czynienia ze sprzedażą bezpośrednią, organizowaną już w samych winnicach. W niniejszym artykule uwaga zostanie skupiona właśnie na tych podmiotach.
Szacuje się, że w 2012 roku popyt na wino wzrośnie o ok. 5%3. Z raportu "Rynek wina w Polsce" przygotowanego przez Wealth Solutions wspólnie z International Wine Spirit Research (IWSR) wynika, że (...)

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj