logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Podsystem logistyki dystrybucji w przedsiębiorstwie Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Podsystem logistyki dystrybucji odpowiada za koordynację wszelkich przepływów oraz działań zmierzających do fizycznego dostarczenia produktów klientowi. Zadania i funkcje podsystemu logistyki dystrybucji koncentrują się głównie na operacjach i manipulacjach magazynowych, pakowaniu oraz dostarczaniu dóbr fizycznych do nabywców finalnych własnym transportem lub za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy usług logistycznych.

Działalność badanego przedsiębiorstwa sprowadza się do dystrybucji pozyskiwanych bezpośrednio od producentów produktów do sieci partnerskich sklepów. Przedsiębiorstwo od blisko 20 lat działa na rynku branży rowerowej, który charakteryzuje się dużą konkurencją i w miarę niskim nasyceniem w odniesieniu do produktów marek sprzedawanych przez przedsiębiorstwo.

Profil działalności przedsiębiorstwa
Przedsiębiorstwo posiada siedzibę i powierzchnie magazynowe zlokalizowane w Częstochowie, skąd prowadzi dystrybucję artykułów branży rowerowej poprzez sieć sklepów partnerskich. Obecnie przedsiębiorstwo współpracuje z prawie 200 sklepami na terenie całej Polski. Najwięcej z partnerskich sklepów znajduje się w województwie mazowieckim (44 sklepy partnerskie), drugie pod względem ilości jest województwo śląskie (42 sklepy partnerskie). Przedsiębiorstwo dysponuje pełnym asortymentem rowerowym zarówno średniej jak i najwyższej klasy. Przedsiębiorstwo prowadzi współpracę z największymi firmami branży rowerowej w Polsce, dodatkowo systematycznie powiększa swój udział na rynku bezpośrednich przedstawicielstw producentów branży. W ofercie sprzedażowej przedsiębiorstwa znajdują się gotowe rowery oraz szeroki asortyment akcesoriów, w tym między innymi kaski, opony, pompki, plecaki, lampki czy bidony. Sprzedawane produkty przedstawione są w sezonowych katalogach, które spełniają funkcję marketingową i jednocześnie stanowią spore uproszczenie przy wyborze produktów dla klientów.

Przedsiębiorstwo kontroluje zmieniający się rynek i dostosowuje swoją coroczną ofertę do nowych trendów oraz nawiązuje współpracę z coraz większą liczbą producentów sprzętu rowerowego na zasadzie bezpośredniego przedstawicielstwa. Model działalności przedsiębiorstwa polega na współpracy handlowej z jednym tylko producentem w danej kategorii towarowej przez obowiązującą umowę wyłączności sprzedaży.
Dystrybucja pozyskiwanych od producentów towarów stanowi główny przedmiot działalności przedsiębiorstwa, w związku z tym ważne jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich procesów i koordynacja przepływów dóbr fizycznych i informacji w łańcuchu procesów dystrybucyjnych. Brak optymalizacji bądź nieprawidłowości w funkcjonowaniu podsystemu logistyki dystrybucji naraziłyby przedsiębiorstwo na utratę klientów. (...)

Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2013 13:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum…

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum przeładunkowe w Pruszkowie

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy...

Magazyn SEGRO najbardziej ekologiczny w Polsce według certyfikacji BREEAM

Magazyn SEGRO najbardziej ekologiczny w Polsce według certyfikacji BREEAM

Nowa część budynku C o powierzchni prawie 15 000 m kw. w SEGRO Logistics Park...

Nowe przepisy dla producentów wyrobów tytoniowych

Nowe przepisy dla producentów wyrobów tytoniowych

20 maja 2019 r. wejdą w życie wymagania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj