logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PHARE cz. 3: Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ramach Programu Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w sektorze MSP finansowane są usługi doradcze oraz inwestycje. Wsparcie na usługi doradcze musi zawierać się w przedziale od 500 do 4000 EUR i nie może przekroczyć 50 proc. wartości kwalifikowanych kosztów netto. Natomiast wsparcie na inwestycje musi zawierać się w przedziale od 2000 do 50 000 EUR i nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych netto działań. Wyznaczono 4 terminy składania wniosków: 2 sierpnia, 27 września, 25 października i 2 grudnia 2004 r.

W ramach Regionalnego Programu Wsparcia Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Przedsiębiorczość w Polsce, dostępne są takie fundusze jak: Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw, obowiązujący w 7 województwach: Dolnośląskim, Kujawsko-Pomorskim, Podlaskim, Opolskim, Pomorskim, Świętokrzyskim i Warmińsko-Mazurskim. Minimalna kwota wsparcia na projekt wynosi 1000 EUR, maksymalna jest 10 razy wyższa. Wyznaczono 6 terminów składania wniosków: 6 sierpnia 2004 r., 27 września 2004 r., 25 października 2004 r., 29 listopada 2004 r., 17 stycznia 2005 r., 1 marca 2005 r. Finansowane może być przykładowo audit technologiczny, identyfikacja potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie technologii informatycznych, tworzenie specyfikacji technicznej związanej ze sprzętem i oprogramowaniem i wiele innych. Instytut Logistyki i Magazynowania w ramach tego działania proponuje następujące usługi: działania ukierunkowane na rozwój technologii informatycznych wspierających operacje logistyczne (zarządzanie magazynem, transportem, automatyczna identyfikacja danych) obejmujące audit technologii informatycznych, identyfikację potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie technologii informatycznych, tworzenie specyfikacji technicznej związanej z pozyskaniem sprzętu i oprogramowania oraz doradztwo w wyborze narzędzi informatycznych ulepszających zarządzanie.)

Program Rozwoju Przedsiębiorstw, skierowany do województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Kwota wsparcia na projekt waha się między 500 a 5000 EUR. Wyznaczono 6 terminów składania wniosków: 13 sierpnia 2004 r., 6 września 2004r., 18 października 2004 r., 6 grudnia 2004 r., 24 stycznia 2005 r., 7 marca 2005 r. Wśród działań finansowanych znajdują się m.in. ocena konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw, rozwój strategii przedsiębiorstwa oraz planowanie inwestycyjne. ILIM w ramach tego funduszu proponuje następujące usługi: usługi doradcze i informacyjne ukierunkowane na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez rozwój i wdrażanie strategii przedsiębiorstwa, usługi doradcze związane z zarysowaniem strategii rozwoju przedsiębiorstwa, usługi doradcze świadczone równocześnie z wdrażaniem przez przedsiębiorstwo planu rozwoju oraz usługi doradcze skierowane na rozwój i wdrożenie planów inwestycyjnych oraz przygotowanie studium wykonalności.

W ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych wnioskodawca ubiegający się o dotację musi mieć siedzibę na terenie jednego z wymienionych województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, lub pomorskiego. W tym przypadku minimalna kwota wsparcia na projekt wynosi 500 EUR, a maksymalna 10 000 EUR. Wśród aktualnych terminów są jeszcze: 22 listopada 2004 r., 4 stycznia, 7 lutego, 14 marca 2005 r. Program Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych finansuje projekty doradcze obejmujące takie działania jak planowanie eksportu oraz rozwój produktów eksportowych, rozwój umiejętności związanych z marketingiem eksportowym – wdrażanie wybranych elementów planu rozwoju eksportu, rozpoczęcie działań eksportowych – program doradczy dla potencjalnych eksporterów.
Fundusz Dotacji Inwestycyjnych może być udzielony na realizację projektów zlokalizowanych w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim lub zachodniopomorskim. Kwota wsparcie waha się między 2000 a 50000 EUR. Maksymalny udział dotacji w finansowaniu kosztów działań wynosi do 40 proc. kosztów kwalifikowanych, jeżeli projekt jest realizowany w powiecie m. Wrocław, m. Kraków, m. Gdańsk, m. Gdynia lub m. Sopot, oraz do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, jeżeli projekt jest realizowany w powiecie innym niż wyżej wymienione. Wyznaczono 4 terminy składania wniosków: 30 sierpnia, 8 listopada 2004 r., 10 stycznia, 28 lutego w 2005 r. Do dotacji kwalifikowane są m.in.: koszty nowych maszyn i urządzeń z oprzyrządowaniem, niektórych nowych środków transportu, koszty nowego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i inne.

Krajowy Fundusz Dotacji Inwestycyjnych. Kwota dotacji na projekt wynosi od 2000 do 100.000 EUR. Maksymalny udział dotacji w finansowaniu kosztów działań wynosi 30 proc. kosztów kwalifikowanych opisanych w punkcie 2.1.4, jeżeli projekt jest realizowany w powiecie m. Warszawa (miasto na prawach powiatu) lub w powiecie m. Poznań, 40 proc. kosztów kwalifikowanych opisanych w punkcie 2.1.4, jeżeli projekt jest realizowany w powiecie m. Wrocław, m. Kraków, m. Gdańsk, m. Gdynia lub m. Sopot oraz 50 proc. kosztów kwalifikowanych opisanych w punkcie 2.1.4, jeżeli projekt jest realizowany w powiecie innym niż wyżej wymienione. Wyznaczono 3 terminy przyjmowania wniosków w 2004 r.: do 12 lipca, do 16 sierpnia i do 13 września. Kwalifikowane są działania takie jak zakup, transport i instalacja nowych urządzeń i maszyn oraz sprzętu z oprzyrządowaniem; zakup i transport nowych urządzeń oraz wyposażenia biurowego; zakup nowego sprzętu komputerowego; wartości niematerialne i prawne, w tym oryginalne oprogramowanie komputerowe oraz patenty; zakup i transport nowego majątku obrotowego o kluczowym znaczeniu dla projektu i działania prawne o charakterze jednorazowym niezbędne dla projektu.

Dodatkowe informacje można uzyskać:
Instytut Logistyki i Magazynowania
ul. Estkowskiego 6; 61-755 Poznań
tel. + 48 61 850 49 36, +48 61 850 49 32 fax.: +48 61 852 63 76
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj