logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka redakcji telewizyjnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Telewizja należy do najszybszych mediów. Emisja materiału filmowego następuje zwykle tego samego dnia co jego nakręcenie, toteż umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji, analitycznego myślenia i dobrze działająca logistyka produkcji informacji telewizyjnych są niezbędne podczas sprawnej pracy redakcji Teleskopu.
Teleskop jest codziennym magazynem informacyjnym, emitowanym w województwie wielkopolskim i lubuskim. W mijającym roku otrzymał wyróżnienie w kategorii programów informacyjnych podczas europejskiego konkursu telewizji regionalnych we Włoszech -"Prix Circom Regional 2003". Nie było to pierwsze wyróżnienie dla Teleskopu. Dwa lata wcześniej zdobył drugą nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Nadawców Telewizji Regionalnych. Według wyników Badań Centrum Jakości Życia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Teleskop jest głównym źródłem wiedzy o lokalnych wydarzeniach dla 90% mieszkańców Wielkopolski.

Dynamika "newsów"
Praca redakcyjna zaczyna się od porannego kolegium, na którym obecni są reporterzy, wydawca oraz kierownik produkcji. Reporterzy przedstawiają tematy informacji, które planują w bieżącym dniu przygotować. Są to przede wszystkim informacje dotyczące stolicy Wielkopolski, najbliższe lokalnemu telewidzowi. Jednocześnie następuje również rozdysponowanie tematów, które nadeszły do redakcji faxem lub drogą elektroniczną. Redakcja Teleskopu nie ma tak sztywnej struktury segmentów tematycznych, jak ma to miejsce w Gazecie Poznańskiej ("Logistyka" 3/2003, s. 33), toteż poszczególne tematy informacji podejmują dziennikarze, którzy w danej chwili są wolni.
Po zgłoszeniu wszystkich zapowiedzi, także tych z ośrodków terenowych, wydawca układa tzw. "szpigiel", czyli plan najbliższego wydania Teleskopu. Codziennie powstaje 20-30 "newsów", nieprzekraczających 1,5 minuty.
- Program informacyjny musi być dynamiczny - tłumaczy Ryszard Ćwirlej, szef Teleskopu - Dlatego robimy krótkie, ale wyczerpujące informacje o najnowszych wydarzeniach w mieście.
W tym czasie reporterzy składają zamówienie na kamerę, a także przedstawiają czas, jaki jest im potrzebny na dojazd oraz zebranie materiału. Za stworzenie harmonogramu zadań dla operatorów kamer odpowiedzialny jest kierownik produkcji.

Artykuł pochodzi czasopisma "Logistyka" 2003/5.
Ostatnio zmieniany czwartek, 06 marzec 2008 10:27
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser dla producentów światłowodów

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu...

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podpisało z firmą Solaris umowę na dostarczenie dwóch...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek sierpnia serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj