logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

E-reklama - nowa forma promocji na rynku internetowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Internet jako nowy rynek zbytu i kanał dystrybucji, stał się również medium coraz częściej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa do reklamowania i promowania swoich produktów. Internet jest medium szeroko dostępnym i tanim, co czyni je niezwykle atrakcyjnym dla firm.
Dlatego też na nowo stworzonym e-rynku, musiała powstać zupełnie nowa forma e -reklamy.
E-reklama posiada dziś wiele ciągle ulepszanych i rozwijanych narzędzi.
Przy tak ogromnym ich natłoku, sposobach zastosowania, zasięgu itd., firma musi nauczyć się dostosowywać je do swojego wizerunku, sposobu prowadzenia kampanii w innych mediach oraz ogólnej wizji i wrażenia jakie zamierza stworzyć. Przykładowo, stabilna firma z tradycjami i dużym doświadczeniem nie może pozwolić sobie na rozkrzyczane, kolorowe pop-up`y, które swoją nachalnością odstraszą większość klientów.
Natomiast firmy dopiero wchodzące na rynek, które nie są jeszcze rozpoznawalne, z pewnością wybiorą właśnie te agresywne formy reklamy. Zatem kluczem do stworzenia skutecznej i efektywnej kampanii reklamowej jest zapoznanie się z narzędziami (formami reklamy internetowej) jaki daje nam reklama internetowa oraz właściwy ich dobór oczywiście w oparciu o strategie, badania i plany marketingowe.
Narzędzia reklamy internetowej
Mailing. Pierwszą i jednocześnie nadal bardzo aktualną forma reklamy w Internecie jest rozsyłanie do potencjalnych klientów posiadających darmowe konta poczty elektronicznej, listów reklamowych czyli tak zwany mailing. Ilość rozsyłanych ofert przyjmuje już formę SPAM-u, klienci są wprost „bombardowani” ogromem reklam, promocji oraz bonusów reklamowych.
Reklamy mailowe są kolorowe, wyraziste, z jasno zarysowanym logiem firmy oraz celnym i przykuwającym uwagę tematem. Mogą występować w formie ruchomej jak i statycznej grafiki, gdzie po kliknięciu klient zostaje od razu przekierowany na stronę sklepu, w który może dokonać zakupu.
Dla te go też fir my prze ści ga ją się w tworzeniu przyjaznego interfejsu, poszerzania asortymentu, dodają możliwość łatwego i szybkiego kontaktu z doradcą poprzez infolinie, formularze kontaktowe umieszczone na stronie czy też „Gadu-gadu”. Konkurują atrakcyjnymi cenami, pakietami lojalnościowymi, szybką dostawą, wieloma formami płat no ści etc. Sło wem, każ dym elementem, który byłby w stanie wyróżnić firmę na tle konkurencji i zachęcić konsumenta do kupna. (...)

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj