logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowoczesne systemy informatyczne narzędziem pracy transportowca Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Nowoczesne systemy informatyczne coraz częściej stają się nieodzownym narzędziem pracy transportowca. Coraz częściej - ale wciąż nie jest to standard, tak jak w krajach wysoko rozwiniętych.

Już coraz więcej firm w Polsce korzysta z tego typu rozwiązań informatycznych. Konkurencja na rynku usług logistycznych stale rośnie. Presja konsolidacji, zmienne wielkości ładunku, wysokie ceny paliwa, rozwiązania prawne i braki kadrowe wśród kierowców znacznie ograniczają zakres możliwych działań. Zjawiskom tym towarzyszy wyczerpanie możliwości racjonalizacji logistyki w firmach.
Dodatkowy potencjał w zakresie obniżenia kosztów można uwolnić wyłącznie dzięki udoskonalonej, zintegrowanej współpracy w oparciu o inteligentne rozwiązania IT.
Jednym z takich rozwiązań jest platforma logistyczna TRANSPOREON, łącząca firmy przemysłowe i handlowe z partnerami w zakresie usług logistycznych. To narzędzie obsługi procesów logistycznych w transporcie działa według prostych i zrozumiałych reguł.
Dzięki Internetowi wiele osób znajduje korzystne oferty, kupuje w dobrej cenie usługi, komunikuje się ze sobą (żeby wspomnieć tylko o Google, Allegro czy Facebook).

TRANSPOREON wykorzystał tą zasadę w logistyce i zastosował do komunikacji między przedsiębiorstwami przemysłowymi i handlowymi oraz ich nadawcami. Zarówno duże firmy załadowcze, jak i spedytorzy czerpią korzyści z łatwiejszej komunikacji.
Zakres funkcji na platformie TRANSPOREON jest szeroki. Pozwala ona nie tylko na kojarzenie potrzeb w zakresie usług logistycznych, umożliwia udostępnianie i aktualizowanie na bieżąco własnych ofert dla szerokiego rynku odbiorców, ale ułatwia także planowanie działań załadunkowych oraz monitoruje przepływ towarów pomiędzy punktami nadania i odbioru.
Platforma może również współpracować z narzędziami informatycznymi, które wykorzystywane są do określania pozycji pojazdu w wybranym okresie czasu.
Teraz, dzięki dotychczasowej współpracy z szeroką grupą klientów - użytkowników oprogramowania działających często w skali międzynarodowej, firma TRANSPOREON uzyskała znaczące doświadczenie w branży i wspólnie ze SNAP Consulting, partnerską firmą SAP, opracowała nakładkę (Add-on) dla SAP.

Całkowita integracja platformy SAP: łatwiejsze przydzielanie zleceń i ulepszone procesy komunikacji
Dzięki nakładce (Add-on) dla SAP użytkownicy SAP mogą bezpośrednio korzystać z wszystkich funkcji platformy TRANSPOREON. Zasadniczo SAP ERP nie oferuje możliwości rozpisywania przetargów na zlecenia transportowe oraz rezerwacji okien czasowych. Dotychczas dysponenci pracowali często z dwiema lub nawet trzema aplikacjami jednocześnie. Teraz szybko i nieskomplikowanie można wdrożyć Add-on dla SAP. W łatwy sposób możliwe jest zaprogramowanie dodatkowych funkcji w zależności od potrzeb klientów. Także firmy przewozowe nie potrzebują oddzielnego systemu.
Już około 20 000 przewoźników na całym świecie pracuje za pośrednictwem platformy TRANSPOREON, między innymi otrzymuje zlecenia transportowe i rezerwuje okna czasowe. Użytkowanie platformy nie jest tylko kwestią poszukiwania oszczędności - wdrożenie systemu powoli okazuje się koniecznością. W zarządzaniu transportem w Europie Zachodniej rzadko kto korzysta z telefonów czy wysyła maile - teraz, aby zostać partnerem międzynarodowym trzeba również pracować na platformach.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 6/2011.

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 wrzesień 2012 13:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj