logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Innowacja w logistyce - bezprzewodowy system pomiaru temperatury Polecamy!

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Monitoring temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym
Wszędzie tam, gdzie dla jakości produktów i urządzeń kluczowe znaczenie mają warunki przechowywania i transportu, doskonałym wsparciem będzie system Sensigraph. To nowoczesne i tanie rozwiązanie zapewnia niezawodny i stały monitoring temperatury i wilgotności, który umożliwia błyskawiczną reakcję na każdą niekorzystną zmianę.

Dla kogo jest Sensigraph?
Sensigraph został stworzony w odpowiedzi na potrzeby biznesu, który potrzebuje rzetelnego pomiaru parametrów otoczenia. Doskonale sprawdza się w magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach, serwerowniach oraz laboratoriach. Sensigraph pozwala na indywidualne ustawienie progów alarmowych wartości temperatury i wilgotności stosownie do potrzeb użytkowników. W sytuacji, gdy pomiar przekracza ustalony próg, system natychmiast powiadamia użytkownika o zdarzeniu za pomocą wiadomości email lub SMS, by ten mógł w porę zareagować i zapobiec konsekwencjom.

Jak działa Sensigraph?
Sensigraph to system bezprzewodowych czujników, które w wybranych lokalizacjach rejestrują pomiar temperatury i wilgotności otoczenia, po czym bezpiecznie przekazują dane do chmury. Czujniki można dowolnie lokalizować nawet na dużym obszarze, a ich działanie obserwować na bieżąco za pomocą dedykowanej platformy Sensigraph.com. Platforma pozwala nie tylko obserwować działanie czujników, nadzorować stan naładowania baterii czy siłę sygnału, ale też korzystać z zebranych danych: analizować zdarzenia i pomiary oraz tworzyć raporty. Można z niej korzystać online na komputerze lub za pomocą dedykowanej aplikacji, na dowolnym urządzeniu mobilnym wyposażonym w system operacyjny Google Android.

Pełna kontrola i praktyczne funkcjonalności
Sensigraph bezpiecznie przechowuje zebrane przez czujniki dane na serwerach, jednocześnie zapewniając do nich stały, nieograniczony dostęp online. Użytkownik w każdej chwili może zajrzeć do dziennika pomiarów i zdarzeń, przejrzeć dane historyczne, wygenerować raport i przeanalizować zmierzone wartości, by wyciągnąć odpowiednie wnioski. Raporty z pomiarów pozwalają wpływać na utrzymanie stałych, optymalnych warunków, istotnych dla oferowanej jakości towarów i usług, a także korygować je zgodnie z wymaganiami instytucji nadzorujących. Warto sięgnąć po Sensigraph, gdy liczy się nie tylko jakość i płynny przebieg procesów biznesowych, ale także wtedy, gdy pożądana jest możliwość błyskawicznego reagowania w sytuacji zagrożenia zasobów.

Ostatnio zmieniany środa, 13 maj 2015 11:45

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj