logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Etykieta z komputera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Athenasoft wprowadziła do sprzedaży nową wersję Edytora Etykiet 3.05, popularnego programu do generowania kodów kreskowych oraz projektowania i druku etykiet towarów i opakowań, metek ubraniowych, blankietów opłat, druków i formularzy.
Firma Athenasoft wprowadziła do sprzedaży nową wersję Edytora Etykiet 3.05, popularnego programu do generowania kodów kreskowych oraz projektowania i druku etykiet towarów i opakowań, metek ubraniowych, blankietów opłat, druków i formularzy.

Najważniejszą nowością, która została wprowadzona w wersji 3.05, jest udostępnienie użytkownikom nowych standardów kodów kreskowych: kodu UCC/EAN-128 oraz kodu ITF-14 (z charakterystycznymi poziomymi i pionowymi ogranicznikami) stosowanego do oznaczania opakowań zbiorczych.

Kod UCC/EAN-128 umożliwia wydruk w Edytorze Etykiet wszystkich Identyfikatorów Zastosowań (tzw. IZ-ów), które do tej pory zostały zatwierdzone przez Krajową Organizację EAN Polska. Identyfikatory Zastosowań służą do identyfikacji towaru. wprowadzania danych o trasie przewozu, dat, wielkości, jednostek miary. IZ-y są używane do oznakowania jednostek handlowych i logistycznych, zasobów, lokalizacji, określania relacji usługowych oraz w zastosowaniach specjalnych, takich jak: kupony, rachunki licznikowe, zwrotne, płatnicze, znakowanie mięsa, towary definiowane przez klientów. Identyfikatory Zastosowań będą używane między innymi przez pocztę, służbę zdrowia (recepty), wojsko (numer magazynowy NATO).

Używanie IZ-ów w programie wspomaga automatyczna kontrola poprawności wprowadzanych danych oraz obszerny system pomocy. W przypadku wprowadzenia niepoprawnych danych identyfikatora IZ program wyświetla komunikat o błędzie oraz tekst informujący, jak powinna być sformatowana właściwa informacja.

Firma Athenasoft oferuje również bibliotekę EESERV.DLL umożliwiającą bezpośredni dostęp do funkcji wydruków Edytora Etykiet, którą można wykorzystać do sporządzania wydruków etykiet i formularzy w zewnętrznych innych aplikacjach. Wzorce druków uprzednio zaprojektowane przez użytkownika w Edytorze mogą zostać dynamicznie wypełnione danymi z korzystającego z biblioteki programu. W ten sposób dowolna aplikacja może zostać w prosty sposób rozbudowana o wszystkie możliwości Edytora związane z drukiem kodów kreskowych, symboli specjalnych, a nawet bardzo rozbudowanych formularzy. Obecnie z biblioteki Edytora Etykiet korzystają programy POLKA i FORTUNA.

Program Edytor Etykiet jest rekomendowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu - krajową organizację EAN Polska jako najlepiej spełniający wymagania EAN i Polskiej Normy w zakresie stosowania Identyfikatorów Zastosowań. Cena edytora etykiet wynosi 480 zł + 22% VAT. Bezłatna wersja tekstowa dostępna jest na stronie ATHENASOFT.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Otwarty Stena Line - czyli zwiedzanie wielkiego statku i…

Dzień Otwarty Stena Line - czyli zwiedzanie wielkiego statku i super ceny na rejsy do Szwecji

Jak zobaczyć mostek kapitański na żywo? Raz w roku jest taka szansa! Podczas Dnia Otwartego...

W Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie

W Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30-procentowy rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz...

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj