logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Opolskie warsztaty logistyczne już w czerwcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarządzanie zapasami, standardy globalne EAN/UCC, współpraca w łańcuchach dostaw, usprawnianie pracy magazynów, wykorzystanie automatycznej identyfikacji to główne tematy zaplanowanych na 24 czerwca br. Opolskich Warsztatów Logistycznych. Organizatorami warsztatów są: Agencja Rozwoju Opolszczyzny SA Centrum Obsługi Inwestora oraz Instytut Logistyki i Magazynowania EAN Polska.
Zarządzanie zapasami, standardy globalne EAN/UCC, współpraca w łańcuchach dostaw, usprawnianie pracy magazynów, wykorzystanie automatycznej identyfikacji to główne tematy zaplanowanych na 24 czerwca br. Opolskich Warsztatów Logistycznych. Organizatorami warsztatów są: Agencja Rozwoju Opolszczyzny SA Centrum Obsługi Inwestora oraz Instytut Logistyki i Magazynowania EAN Polska.

W sześciu blokach tematycznych menedżerowie logistyki będą mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i przedyskutować ze specjalistami z Instytutu Logistyki i Magazynowania następujące zagadnienia:

Zarządzanie zapasami

Nowoczesne rozwiązania biznesowe zarówno organizacyjne, jak i informatyczne umożliwiają coraz bardziej skuteczne zarządzanie zapasami. W tej części warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak oszczędzać koszty, usprawnić zarządzanie zapasami i zaprojektować optymalny proces zarządzania nimi.

Standardy globalne EAN/UCC

Rosnąca dynamika działalności gospodarczej, wzrost funkcjonalności łańcucha dostaw oraz rosnące oczekiwania klientów spowodowały, iż w procesach gospodarczych znaczącą rolę zaczęły pełnić ujednolicone standardy wymiany informacji. Globalne standardy EAN/UCC są odpowiedzią na te wymogi rynku. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną informacje na temat tych standardów i możliwości ich zastosowania w działalności gospodarczej.

Współpraca w łańcuchach dostaw

O sukcesie rynkowym w niezwykle konkurencyjnym otoczeniu decyduje w dużej mierze odpowiednia reakcja na potrzeby konsumenta oraz maksymalne wykorzystanie istniejących możliwości redukcji kosztów. Drogą do osiągnięcia powyższych celów jest jak najlepsza współpraca partnerów handlowych w całym łańcuchu dostaw. W tej części warsztatów eksperci z ILiM udzielą odpowiedzi na pytania czym jest strategia efektywnej obsługi klienta ECR oraz jak włączyć się w jej realizację w Polsce.

Usprawnianie pracy magazynów

Wybór odpowiedniej technologii magazynowania, optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, wdrożenie odpowiedniego magazynowego systemu informatycznego daje firmie możliwość ograniczenia kosztów funkcjonowania magazynu i przyspieszenia obsługi zleceń. Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzą się, co należy zrobić aby usprawnić pracę w magazynie, a zarządzanie nim uczynić bardziej efektywnym.

Wykorzystanie automatycznej identyfikacji Sprawna realizacja procesów logistycznych w firmie jest celem, który łatwiej będzie osiągnąć przy wykorzystaniu systemu automatycznej identyfikacji opartego na zastosowaniu kodów kreskowych. Eksperci zaprezentują z czego się składa, jak funkcjonuje oraz jakie możliwości daje taki system. Przedstawione zostaną kolejne etapy wdrożenia.

Możliwości pozyskania źródeł finansowania dla sektora MSP Unia Europejska w ramach pomocy przedakcesyjnej dla Polski wspiera finansowo wprowadzenie usprawnień i innowacji w tym także logistycznych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną informacje o już dostępnych i planowanych do uruchomienia programach dotacji. Udział w tej części warsztatów będzie okazją do zapoznania się ze sposobem postępowania przy ubieganiu się o dofinansowanie projektów.

Więcej informacji o możliwości udziału w Warsztatach w serwisie: www.aro.pl

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj