logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL - Forum http://www.logistyka.net.pl/ Sun, 19 Nov 2017 05:22:01 +0000 Kunena 1.6 http://www.logistyka.net.pl/components/com_kunena/template/default/images/icons/rss.png logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL - Forum http://www.logistyka.net.pl/ en-gb Tytuł: Odprawa celna w Imporcie - przez: irina0 http://www.logistyka.net.pl/forum-dyskusyjne/23-pytania-do-eksperta/8678-odprawa-celna-w-imporcie#8678 http://www.logistyka.net.pl/forum-dyskusyjne/23-pytania-do-eksperta/8678-odprawa-celna-w-imporcie#8678 Bardzo proszę o pomoc.
Kupując towar ( z Ukrainy ) , na warunkach DAP. W którym momencie i jak ja muszę zrobić odprawę celną importową ?
Pozdrawiam, i liczę na Państwa pomoc.]]>
Pytania do eksperta Mon, 06 Nov 2017 07:48:09 +0000
Tytuł: Odbiór i przewóz odpadów a użycie tachografu - przez: Rogalik http://www.logistyka.net.pl/forum-dyskusyjne/23-pytania-do-eksperta/8664-odbior-i-przewoz-odpadow-a-uzycie-tachografu#8664 http://www.logistyka.net.pl/forum-dyskusyjne/23-pytania-do-eksperta/8664-odbior-i-przewoz-odpadow-a-uzycie-tachografu#8664
Nurtuje mnie pewna kwestia związana z rejestracją czasu pracy kierowców za pomocą tachografu w przypadku działalności usługowej jaką jest oczyszczanie.
Jeżeli chodzi o tzw "śmierciarki" ze specjalną zabudową oraz ścianą przesuwną to nie mam wątpliwości (?) ,że jest to pojazd specjalny, którego nie obowiązuje rejestracja czasu pracy kierowców. Pytanie co z innymi pojazdami typu HDS / kontener ,które w ramach przewozu na własne potrzeby przewożą odpady z punktu wyładunkowego dla śmierciarek powiedzmy do centrum utylizacji. HDS nie jest pojazdem specjalnym, ale nadal wykonuje czynność przewożenia odpadów tak więc czy w tym przypadku zachodzi konieczność stosowania tachografu - Tarczki, kartka kierowcy ?

Moje drugie pytanie, które jest niezależne od odpowiedzi na powyższe. Zarówno w przypadku śmierciarek jak i HDS - czy na pracodawcy spoczywa obowiązek zgrywania danych z tachografów cyfrowych i ich przechowywania? Czy też jest to zbędne zarówno w przypadku śmieciarek ze specjalną zabudową jak i HDS.

Bardzo proszę o odpowiedzi, za które z góry serdecznie dziękuję!
Pozdrawiam!]]>
Pytania do eksperta Thu, 26 Oct 2017 09:21:54 +0000