logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

V Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse 2013

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2013-11-13

Data zakończenia: 2013-11-14

Miejsce konferencji: Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1

Organizator: Forum Press Sp. z o.o.

13-14 listopada w Warszawie odbędzie się piąta edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE, organizowanego przez redakcję czasopism branżowych "Nowoczesny Magazyn", "Logistyka a Jakość" oraz portal NM.pl.

Program tegorocznego kongresu oparty jest na sześciu głównych wyzwaniach stojących przed szefami logistyki w roku 2013, które wysondowała redakcja "Nowoczesnego Magazynu".
Tych 6 wyzwań to:

I SZCZUPŁY MAGAZYN - obszar, w którym przedstawione zostaną technologie, nowe usługi, koncepcje działania magazynu, dzięki którym te same procesy magazynowe można realizować efektywniej. BENCHMARK: Jak porównać efektywność pracy różnych magazynów - o innej powierzchni, z inną infrastrukturą i w których składowany jest odmienny towar? Jak ocenić który z nich jest bardziej rentowny? Zarówno w jednej sieci dystrybucyjnej, jak i porównując się do konkurencji?
II LOGISTYKA A WYNIK FIRMY - kardynalnym błędem logistyka w roku 2013 jest więc brak odpowiedzialności za sprzedaż. Jak to zmienić? Jak wyłapać mocne i słabe strony swojej logistyki oraz mocne i słabe strony logistyki konkurentów? Jak wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski? KROK PO KROKU przeanalizowane zostaną strategie tych polskich firm, które wygrywają walkę z konkurencją wysoką jakością obsługi zleceń.
III ZUŻYCIE ENERGII - na rynku nie brakuje ofert, deklarujących ograniczenie kosztów zużycia energii. Pytanie tylko ile trzeba zainwestować, żeby faktycznie oszczędzać? Na kongresie omówione zostaną energooszczędne inwestycje. ANALIZA: Automatycznie i oszczędnie? Producenci nowoczesnych regałów automatycznych zapewniają, że zaawansowana automatyka nie oznacza gigantycznych kosztów bieżącej eksploatacji. Przeanalizowane zostaną koszty automatyki na konkretnych przykładach.
IV BEZPIECZEŃSTWO - logistyk musi realnie oceniać zagrożenia, które czekają na podległych mu pracowników, towar składowany w magazynie i podlegający mu obiekt. Czy potrzebuje audytu bezpieczeństwa, aby faktycznie ocenić ryzyko? A może z pomocą przychodzą nowoczesne technologie? KROK PO KROKU: Czy logistyk może kompetentnie odpowiadać za poziom bezpieczeństwa w magazynie czy w Twojej firmie potrzebny jest menedżer ds. bezpieczeństwa, który każdego dnia koncentruje się na odpowiednim poziomie ochrony? Przedstawione zostaną za i przeciw obydwu rozwiązań.
V MOTYWOWANIE ZESPOŁU - działanie na styku kilku działów i odpowiedzialność za wiele, często odbywających się równolegle procesów, generuje konflikty. Jak je skutecznie przewidywać, odpowiednio diagnozować i sprawnie rozwiązywać? ANALIZA PRZYPADKU: Jak owocnie współpracować z agencją zatrudnienia przy nieregularnych zleceniach. Jak zapisy w umowie sprawią, że agencja dostarczy tylko kompetentnych pracowników?
VI POSZUKIWANIE INSPIRACJI - najskuteczniejsi logistycy to wizjonerzy. Ciągle szukają inspiracji do usprawnień, które pozwolą realizować procesy logistyczne jeszcze bardziej niezawodnie. Nie boją się też innowacji. Czy polskie magazyny mają się czego wstydzić w stosunku do swoich odpowiedników na świecie? Czy wykorzystujemy wszystkie nowinki technologiczne, które z powodzeniem są już stosowane poza granicami naszego kraju? Cała logistyczna Europa czeka już na przyszłoroczne targi CeMAT, które co trzy lata nadają kierunek rozwoju branży. Co czeka logistykę w najbliższych latach?

Jubileuszowy MODERN WAREHOUSE to także:
GOŚĆ SPECJALNY - po raz pierwszy gościem Kongresu będą eksperci z cenionego na całym świecie Fraunhofer Institute für Materialfluss und Logistik, którzy zaprezentują wyniki swoich autorskich badań i zaprezentują najnowsze trendy w logistyce światowej.
NOWOŚĆ 2013! SESJE NETWORKINGOWE - dwudniowy panel spotkań w małych, kilkunastoosobowych grupach z prelegentami, którzy poszerzą zagadnienia prezentowane w trakcie wykładów.
JUBILEUSZ 40-LECIA KODÓW KRESKOWYCH - dzięki współpracy z poznańskim Instytutem Logistyki i Magazynowania tegoroczny kongres wpisuje się w obchody 40-lecia kodów kreskowych. Jaką drogę przeszedł przez ten czas kod kreskowy i w jakim kierunku zmierza rozwój automatycznej identyfikacji w logistyce?

Więcej o wydarzeniu na stronie www kongresu.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj