logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

III Forum Kobiet w Logistyce

Rodzaj wydarzenia: forum

Data rozpoczęcia: 2014-06-02

Data zakończenia: 2014-06-03

Miejsce konferencji: Gdańsk, Novotel Gdańsk Marina

Organizator: Portal Pracujwlogistyce.pl

 

Portal Pracujwlogistyce.pl zaprasza do udziału w wyjątkowej konferencji - III Forum Kobiet w Logistyce - dedykowanej menedżerkom pracujących w branży logistyka i dystrybucja oraz transport i spedycja.

Do udziału organizatorzy zapraszają zarówno menedżerki jak i menedżerów logistyki. Celem konferencji jest wzbogacenie branży o nowe spojrzenie i podejście do biznesu logistycznego, networking branżowy, a także promowanie i wspieranie kobiet w ich rozwoju zawodowym.

Tegoroczne "Forum Kobiet w Logistyce", odbędzie się pod hasłem "Logistyka dobra i zła" w dniach 2-3 czerwca 2014 r. w Gdańsku. W drugim dniu Forum odbędą się wizyty w Porcie Morskim w Gdańsku oraz w Porcie Lotniczym w Gdańsku (terminal cargo i Airport City).

Czemu "Logistyka dobra i zła"?
Zasada "win - win", zrównoważony rozwój, budowanie relacji - to tylko niektóre hasła, które towarzyszą akcjom promocyjnym wielu firm z branży logistycznej. Z drugiej strony słyszymy opinie - liczy się najniższa cena, skrócone terminy dostaw, cięcie kosztów do maksimum, nie dba się o podwykonawców, nie ma żadnych zasad bo liczą się tylko koszty i czas. Czy potrafimy rozpoznać i nauczyć się stawiania granic złym praktykom w logistyce? Jak postrzega to strona dostawcy usług, a jak odbiorca usług logistycznych? Na ile mamy na to wpływ we współczesnych warunkach ekonomiczno - gospodarczych?

W programie konferencji organizatorzy zaplanowali:

I Sesja - Przywództwo w logistyce
Podczas tej sesji przedstawione zostaną najnowsze wyniki badań dotyczące przywództwa kobiet w logistyce, a także wykład prof. Cezarego Wójcika (Center for Leadership, PAN, SGH) nt. przywództwa dla rozwoju czyli jak uwolnić możliwości w obecnych warunkach gospodarki, aby firma uzyskała przewagę konkurencyjną na rynku?

II Sesja - Ekonomia logistyki - według dostawcy usług logistycznych
Podczas tej sesji będzie mowa o rozwoju biznesu logistycznego w oparciu o główne węzły logistyczne w kontekście zobowiązań społecznych i twardych praw świata biznesu. Jak kształtować usługi logistyczne we współczesnych wymaganiach rynku? Czy ta nowoczesna logistyka aby na pewno podąża za rozwojem swoich Klientów i gospodarki?

III Sesja - Ekonomia logistyki - według odbiorcy usług logistycznych
Czyli usługi i rozwiązania logistyczne widziane oczami Klienta. Logistyka jako centrum kosztów, czy logistyka jako centrum optymalizacji kosztów? Dobór partnerów i podwykonawców a zasada "win-win", innowacyjność i wreszcie wpływ działań logistycznych na otoczenie zewnętrzne, a świadomość konsumenta.

Gościem specjalnym III "Forum Kobiet w Logistyce" będzie prof. dr hab. Cezary Wójcik - profesor PAN i SGH, założyciel i dyrektor Center for Leadership. Pracował i studiował na Uniwersytecie Harvarda w USA. W 2011 roku wyróżniony Letter of Achievement za wkład w rozwój przywództwa przez Harvard Kennedy School Government. Unikatowe wystąpienie profesora Wójcika będzie pierwszym w Polsce wystąpieniem publicznym, zadedykowanym branży logistycznej na temat "Przywództwa dla rozwoju".

Oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, w gronie których będą najlepsi praktycy z rynku, nie zabraknie też czasu na panele dyskusyjne i networking.

Wieczorem organizatorzy zapraszają uczestników na uroczysta kolację, podczas której przyznają tytuł i wręczą statuetkę "Kobieta w Logistyce 2013".

Szczegóły programu i możliwości udziału na stronie www.kobietywlogistyce.pl

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj