logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
nośność gniazda regałowego

load capacity of a slot

Masa największego obciążenia elementów nośnych gniazda regałowego, obejmująca masę składowanego zapasu wraz z urządzeniami pomocniczymi do składowania (paletą, opakowaniem, klamrami, taśmami itp.).
pojemność gniazda regałowego

row of racks capacity

Wielkość charakteryzująca zdolność pomieszczenia określonej ilości dóbr materialnych (zapasów) w gnieździe regałowym wg określonych zasad.
gniazdo regałowe

row of racks

Jeden poziom składowania w kolumnie regału mieszczący jedną lub wiele jednostek ładunkowych.
piętrzenie

stacking

Układanie zapasów jedne na drugich (w stosach lub gniazdach regałowych).
wagon-platforma do przewozu kontenerów

flat waggon for transport of containers

Platforma kolejowa, wyposażona dodatkowo w gniazda zaczepowe do mocowania kontenerów.
regał zblokowany

drive in rack

Regał stały wspornikowy z podporami wspornikowymi zblokowany (w skrócie nazywany regałem zblokowanym) jest to regał o zwartej wielkogabarytowej budowie, która pozwala na wjazd do jego wnętrza środka transportowego i składowanie zwielokrotnionej liczby paletowych jednostek ładunkowych w każdym gnieździe.
nośność regału

load capacity of a rack

Sumaryczna masa największego obciążenia wszystkich elementów wsporczych gniazda regałowego, obejmująca masę składowanych zapasu wraz z urządzeniami pomocniczymi do składowania.
naczepa kontenerowa

container semitrailer

Specjalna naczepa o konstrukcji ramowej, bez podłogi, z gniazdami zaczepowymi, przeznaczona wyłącznie do przewozu wielkich kontenerów.
drabiny magazynowe przejezdne

ladders

Urządzenia magazynowe pomocnicze o konstrukcji ramowej ze stopniami, poręczami i podestem, wyposażone w koła jezdne i przeznaczone do pobierania (wkładania, ustawiania) zapasów z gniazd regałowych lub stosów paletowych (istnieją także drabiny kompletacyjne wyposażone dodatkowo w elementy konstrukcyjne ułatwiające kompletację zapasów) (PN-88/M-78324 ze zmianami).
cykl przezbrojenia

build cycle

Okres między poważnymi przezbrojeniami, rozpatrywany przy harmonogramowaniu powtarzalnej produkcji względnie stałego asortymentu wyrobów. W języku polskim termin ten jest odnoszony zwykle do jednostki produkcyjnej - mówimy o cyklu gniazda lub linii.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj