logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
kody złożone

Composite Symbology

Kody dwuczęściowe Systemu GS1, w których występuje: część dwuwymiarowa (2D Composite Component: CC-A, CC-B lub CC-C) i część liniowa: EAN/UPC, GS1-128, zastrzeżone do stosowania wg zasad Systemu GS1:
- EAN/UPC Złożony (EAN/UPC Composite),
- UCC/EAN-128 Złożony (GS1-128 Composite),
- RSS-14 Złożony (RSS-14 Composite),
- RSS-14 Spiętrzony (RSS-14 Stacked),
- RSS Ograniczony (RSS Limited).
kody kreskowe GS1

GS1 Bar Codes

Symboliki kodów kreskowych, rekomendowane przez GS1 do stosowania w globalnym łańcuchu dostaw, do których należą: EAN/UPC, ITF-14, GS1-128, RSS, Symbolika Złożona i Data Matrix, wykorzystujące m.in. identyfikatory GS1. Symboliki kodów kreskowych, zastrzeżone do stosowania wg zasad Systemu GS1 popularnie zwane też globalnymi kodami kreskowymi.
Reeda-Solomona kody

Reed-Solomon codes

Procedura matematyczna, umożliwiająca odczytanie zagubionej informacji z bloku danych. Stosowana do wykrywania i korygowania błędów, które w kodach kreskowych i matry­cowych mogą polegać na wymazaniu lub usunięciu części symbolu.
kody zredukowane

Reduced Space Symbols - RSS

Grupa kodów kreskowych GS1 o zredukowanej - zmniejszonej powierzchni, zastrzeżona do stosowania wg zasad Systemu GS1:
- RSS-14,
- RSS-14 Spiętrzony (RSS-14 Stacked),
- RSS Ograniczony (RSS Limited),
- RSS Rozszerzony (RSS Expanded).
samosprawdzanie znaków

self-checking of characters

Cecha symboliki, w której do każdego znaku w kodzie kreskowym stosowany jest algorytm kontrolny. Błędy podstawienia mogą wówczas wystąpić tylko wtedy, jeżeli w jednym znaku pojawi się dwa lub więcej oddzielnych błędów drukarskich. Kody, które nie są samosprawdzające, mają zazwyczaj znak kontrolny danych.
RSS

Reduced Space Symbols

Zob. kody zredukowane.
SWIFT

SWIFT

1. Międzynarodowa organizacja rejestrująca bankowe kody identyfikacyjne.
2. Standard branżowy EDI w bankowości.
Seryjny Globalny Numer Lokalizacyjny

Serialized Global Location Number

Numer lokalizacyjny GS1 - jednoznaczne indywidualne i szczegółowe w skali świata oznaczenie kodowe, dotyczące podmiotu gospodarczego - jego części albo lokalizacji fizycznej, dla potrzeb ADC i EDI. SGLN bazuje na numerach GLN i indywidualnym/ szczegółowym oznaczeniu każdej lokalizacji, w celu zapisu go w kodzie EPC.
Seryjny Globalny Numer Jednostki Handlowej

Serialized Global Trade Item Number

Jednoznaczne w skali świata indywidualne oznaczenie kodowe jednostki handlowej, od su­rowca do wyrobu gotowego, w opakowaniu detalicznym lub hurtowym. SGTIN bazuje na numerach GTIN-12, GTIN-13 lub GTIN-14 i indywidualnym oznaczeniu każdej jednostki, w celu zapisu go w kodzie EPC.
parytet

parity

Cecha parzystości - system kodowania znaków jako "nieparzystych" (mających nieparzy­stą liczbę binarnych jedynek w swojej strukturze) lub "parzystych" (mających parzystą liczbę binarnych jedynek w swojej strukturze), stosowany jako mechanizm samokontroli w kodach kreskowych. Bit parzystości może zostać zawarty w zakodowanym znaku, tak by suma wszystkich bitów była zawsze nieparzysta lub zawsze parzysta, działając w ten sposób jako podstawowa kontrola.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj