logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
Sieć Globalnej Synchronizacji Danych

Global Data Synchronization Network

1. Globalny Rejestr GS1 oraz sieć certyfikowanych katalogów elektronicznych GS1, umożliwiających synchronizację danych przy zastosowaniu identyfikatorów GS1.
2. Zautomatyzowane, oparte na standardach globalne otoczenie, umożliwiające bezpiecz­ną i nieprzerwaną synchronizację danych, pozwalającą na spójną i rzetelną wymianę informacji pomiędzy partnerami handlowymi w łańcuchu dostaw.
Elektroniczny Rejestr Informacji o Partnerach Handlowych GS1

GS1 Electronic Party Information Registry

Sieć służąca wymianie danych podstawowych między partnerami handlowymi w ramach globalnego łańcucha dostaw, oparta na połączonych bazach danych organizacji krajowych GS1.
EPCglobal Inc

EPCglobal Inc

Organizacja non-profit utworzona przez GS1, której celem jest globalna komercjalizacja i adaptacja w skali globalnej technologii opartej na Elektronicznym Kodzie Produktu; wspierająca EPC oraz wdrażanie sieci EPCglobal jako globalnych standardów dla natych­miastowej, automatycznej i precyzyjnej identyfikacji każdej jednostki w łańcuchu dostaw jakiejkolwiek firmy bez względu na branżę w jakimkolwiek kraju.
zarządzanie popytem

demand management

W MRP zespół czynności związanych ze śledzeniem zmian popytu w krótkich okresach i jego źródeł dla zapewnienia uchwycenia tych zmian w głównym harmonogramie produkcji. Obejmuje ono: prognozowanie krótkookresowe, rejestrację i potwierdzanie zamówień, planowanie zapasów w sieci dystrybucji, dostaw kooperacyjnych i na potrzeby serwisu.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj