logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
efektywne uzupełnianie

efficient replenishment

Sposób uzupełniania zapasów stosowany w ECR, przy którym dostawcy i odbiorcy wspólnie dążą do zapewnienia odpowiedniego produktu, w odpowiednim miejscu, czasie i ilości w najbardziej efektywny sposób.
koszty tworzenia (uzupełniania) zapasów

costs of replenishing stock

Całość kosztów związanych z procesem uzupełniania stanów zapasu obejmującym wszystkie czynności realizowane od momentu przygotowania zgłoszenia zapotrzebowania do momentu udostępnienia uzupełnionego zapasu dóbr do wykorzystania.
program ciągłego uzupełniania

Continuous Replenishment Programme - CRP

Koncepcja ciągłego uzupełniania produktów pomiędzy dostawcą a odbiorcą oparta na automatycznej wymianie informacji o bieżącym popycie, stanie zapasów według ustalonej polityki zarządzania zapasami. Celem CRP jest osiągnięcie odpowiedniego i precyzyjnego przepływu produktów do punktu sprzedaży utrzymując minimalny poziom zapasów.
model uzupełniania (odnawiania) zapasów

model of replenishment

Sformalizowany sposób odnawiania stanów zapasów magazynowych. ...

Więcej ...

wspólne planowanie, prognozowanie oraz uzupełnianie

Collaborative Planning, Forecasting & Replenishment - CPFR

Koncepcja CPFR rozwinęła się na bazie strategii ECR, jej istotą jest wspólne zarządzanie procesami planowania i prognozowania oraz wymiana niezbędnych do tego celu informacji pomiędzy partnerami handlowymi.
tłoczący system dystrybucji

push distribution system

System uzupełniania zapasów magazynowych, w którym decyzje o uzupełnieniu zapasu podejmowane są przez jednostkę organizacyjną, zarządzającą produkcją i zapasami. Zob. zarządzanie produkcją i zapasami.
system przeglądu ciągłego
Zob. model uzupełniania (odnawiania) zapasów - model zamawiania oparty na poziomie informacyjnym.
ssący system dystrybucji

pull distribution system

System uzupełniania zapasów magazynowych, w którym decyzja o uzupełnieniu podejmowana jest przez sam magazyn.
komputerowe składanie zamówień

Computer Aided Ordering

System generujący automatycznie zamówienia uzupełniające w handlu, kiedy zapasy spadną poniżej założonego poziomu. System komputerowy kontroluje poziom zapasów wszystkich produktów w relacji do zamówień i sprzedaży.
elastyczny system produkcyjny

Flexible Manufacturing System - FMS

System produkcyjny złożony z wzajemnie zastępowalnych i/lub uzupełniających się sterowanych numerycznie obrabiarek powiązanych zautomatyzowanym systemem transportowym. Przebieg procesów w elastycznym systemie produkcyjnym sterowany jest przez wyspecjalizowany komputer. Podobne rozwiązania stosowane w montażu nazywane są elastycznymi systemami montażowymi, a stosowane w procesach sortowania przesyłek lub kompletacji - elastycznymi systemami logistycznymi.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj