logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

System SAP w WSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SAP – najpopularniejszy na świecie system informatyczny wspomagający zarządzanie firmą poznają studenci w trakcie nauki w Wyższej Szkole Logistyki. To już czwarty system wdrożony w laboratoriach dydaktycznych WSL, pozwalający studentom nabyć praktyczne umiejętności obsługi systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyką i bez problemu znaleźć pracę tuż po studiach.

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu dołączyła do wielomilionowej rodziny użytkowników, korzystających z najpopularniejszego na świecie, systemu informatycznego. SAP, bo o nim tu mowa, to system który nie tylko wspiera zarządzanie firmą, ale także ułatwia relacje z klientami, partnerami logistycznymi, dostawcami, pracownikami, jak również dostawcami usług finansowych. Od nowego roku akademickiego studenci WSL poznają system SAP zarówno w teorii jak i praktyce. Szkoła podpisała porozumienie o współpracę z firmą Business Consulting Center z Suchego Lasu, specjalizującą się we wdrożeniach systemu SAP.

- W szkoleniach wezmą udział najzdolniejsi studenci studiów magisterskich uzupełniających na kierunku „Manager logistyki”. Podczas zajęć laboratoryjnych zagadnienia będą omawiane w specjalnie przygotowanym systemie szkoleniowym, odzwierciedlającym funkcjonowanie prawdziwego przedsiębiorstwa - wyjaśnia dr inż. Bogusław Śliwczyński, kierownik Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki. - Dzięki temu studenci poznają system SAP zarówno w teorii jak i praktyce. Wiedza ta, z pewnością zaowocuje w przyszłości. Chociażby podczas szukania pracy w prestiżowych firmach, w których wykorzystuje się w zarządzaniu nowoczesny system SAP - dodaje.

Oprogramowanie SAP pozwala przedsiębiorstwom na znaczne usprawnienie procesów operacyjnych i decyzyjnych, zwiększa wydajność wszystkich obszarów związanych z obsługą klientów, a także dodatkowo daje możliwość powiększenia przychodów, dzięki pełnej integracji obszarów finansów i sprzedaży. Dlatego coraz więcej firm zarówno w Polsce jak i zagranicą decyduje się na jego wdrożenie. Przedsiębiorstwa, które pracują w SAP to między innymi: Kompania Piwowarska, Netia, Volkswagen Poznań, Amica Wronki i Telewizja Polska SA.

Studenci WSL poznają działanie SAP w różnych branżach, dzięki temu ich atrakcyjność na rynku pracy wzrośnie jeszcze bardziej. Tym bardziej, że współpraca z firmą BCC uwzględnia również możliwość pisania prac dyplomowych przez przyszłych absolwentów, na potrzeby wdrożeń systemu w przedsiębiorstwach.

- W dzisiejszych czasach logistyk pracuje przede wszystkim przy użyciu komputera, wykorzystując do tego nowoczesne oprogramowania pozwalające mu na jeszcze wydajniejszą pracę – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Uczelnia konsekwentnie wdraża do procesu edukacji kolejne systemy tak, aby absolwenci byli w pełni przygotowani do objęcia stanowisk logistycznych bez potrzeby przechodzenia dodatkowych szkoleń. System SAP jest czwartym po Graffiti, Qguar i iScala programem wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem, który poznają studenci naszej uczelni.

Jak na razie szkolenie z zakresu obsługi programu przechodzą pracownicy Wyższej Szkoły Logistyki, którzy od nowego roku akademickiego będą prowadzić zajęcia laboratoryjne. W planach władz Szkoły jest również wydanie skryptu z materiałami szkoleniowymi, który pozwoli studentom rzetelnie przygotować się do zajęć oraz poszerzyć wiedzę o wiele dodatkowych, pasjonujących szczegółów funkcjonowania najlepszego, a jednocześnie złożonego systemu informatycznego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 sierpień 2008 10:49

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj