logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PKP Intercity wprowadza bilet elektroniczny - w komórce, w tablecie w laptopie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od 15 kwietnia 2012 r. podróżujący z PKP Intercity mogą kupować bilety przez dowolne przenośne urządzenie mające dostęp do sieci internetowej, bez konieczności drukowania blankietu biletowego. Wystarczy, że podczas kontroli pasażer pokaże konduktorowi kod biletu na ekranie smartphona, laptopa czy tabletu.


Wcześniej klienci PKP Intercity musieli drukować bilet kupiony w systemie sprzedaży Internetowej e-IC, aby okazać go podczas kontroli w pociągu. Dla kupujących oznaczało to konieczność korzystania z komputera i drukarki. Teraz, wystarczającym dowodem zakupu biletu jest kod Aztec na ekranie telefonu/komputera/tabletu.

Jak kupić bilet przez Internet?
Wystarczy:
1.    Zarejestrować się i zalogować się w systemie sprzedaży e-IC (czas rejestracji wynosi ok. 5 minut);
2.    Wybrać dowolne, krajowe połączenie obsługiwane przez PKP Intercity - EIC/Ex/TLK;
3.    Zapłacić - przelewem on-line lub kartą kredytową;
4.    Zapisać w urządzeniu elektroniczny bilet w postaci pliku PDF;
5.    Pokazać bilet na ekranie urządzenia obsłudze pociągu.
 
Honorowanie internetowych biletów pokazywanych na ekranach urządzeń elektronicznych umożliwia wprowadzony od 15 kwietnia 2012 r. nowy Regulamin Internetowej Sprzedaży Biletów (e-IC).

- Udostępnienie takiej możliwości pasażerom to efekt wdrażania strategii mającej na celu dopasowanie się do wymogów rynku i klientów. Wzrost liczby użytkowników urządzeń mobilnych - tabletów i smartphonów - jest dynamiczny i liczymy, że ta usługa spotka się z dużym zainteresowaniem pasażerów. Poza tym, poprzez wprowadzanie tego typu usług, stajemy się bardziej ekologiczni - podkreśla Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Warunkiem honorowania biletów „z ekranu” jest okazanie, na ekranie przenośnego urządzenia elektronicznego, ważnego biletu. Urządzenie musi mieć możliwość wyświetlanie obrazów o rozmiarze co najmniej 25 na 25 mm. W ten sposób osoba dokonująca kontroli biletu będzie mogła zeskanować, za pomocą terminala mobilnego, kod Aztec (QR kod), znajdujący się na internetowym bilecie.
   Już teraz w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity, na stronie www.intercity.pl można kupić bilety na wszystkie połączenia krajowe. Już wkrótce przewoźnik udostępni bilety na trasy międzynarodowe oraz uruchomi możliwość zakupu biletów za pomocą telefonu komórkowego lub urządzenia mobilnego.
   Od 15 kwietnia, o pół godziny, został również skrócony czas przerwy technologicznej w systemie e-IC. Teraz potrwa ona od 23.30 do 1.00. Jedynie w tym czasie nie można kupić biletów za pomocą internetowego systemu sprzedaży.
   W kwietniu przewoźnik zdecydował się obniżyć ceny i rozszerzyć internetową ofertę Super Biletu. Jest to pula biletów w obniżonej cenie, przeznaczona na pociągi kategorii Express oraz Express Intercity, w drugiej klasie, na przejazdy na trasie powyżej 50 km. Dostępna jest wyłącznie w internetowym systemie sprzedaży e-IC na stronie www.intercity.pl. Cena biletu jest zryczałtowana, niezależna od odległości a liczba biletów w ofercie jest ograniczona. Bilety sprzedawane są w niższych, w stosunku do normalnej taryfy, cenach. W pierwszej kolejności sprzedawane są miejsca z puli najtańszych po 29 zł, następnie - po wyczerpaniu tych miejsc - można je kupić kolejno za 39 zł, 59 zł i 79 zł. Ceny te obejmują opłatę za przejazd oraz rezerwację miejsca.
   Szczegółowe informacje dotyczące ofert promocyjnych, ulg ustawowych czy rozkładów jazdy znajdują się na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać również informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) lub w punktach informacyjnych Intercity na dworcach w całej Polsce.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 maj 2012 07:47

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj