Logo
Wydrukuj tę stronę

DHL24 dla użytkowników urządzeń mobilnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL24, platforma do obsługi przesyłek krajowych, teraz dostępna jest w nowej „lekkiej” wersji przygotowanej specjalnie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Wdrożone zostało też nowe rozwiązanie dla e-sklepów - pluginy znacznie przyspieszające połączenie z platformą i składanie zleceń.

W Polsce liczba użytkowników urządzeń mobilnych - telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów systematycznie rośnie. Specjalnie dla nich DHL Express przygotował wersję „lekką” aplikacji DHL24. Nowa wersja została uproszczona graficznie, aby ułatwić nawigację i można było wygodniej korzystać z niej na małej lub średniej wielkości wyświetlaczu urządzenia mobilnego. Klienci nie muszą już pobierać i instalować aplikacji na swoim telefonie lub tablecie. System został tak skonfigurowany, że wystarczy wpisać adres www.dhl24.com.pl i po zalogowaniu można już korzystać z najważniejszych funkcji:
- zamówienie kuriera,
- korzystanie z szablonów przesyłek, przygotowanych na podstawie indywidualnych preferencji, co zmniejsza liczbę pól do wypełnienia
i przyspiesza zlecenie odbioru przesyłek,
- śledzenie losów przesyłek zamówionych przez DHL24,
- wycenianie przesyłek wg stawek z indywidualnej umowy zawartej z DHL Express. Cena jest podawana na podstawie tylko 3 wytycznych - kod pocztowy odbiorcy - kod pocztowy nadawcy - rodzaj usługi (DHL DOMESTIC EXPRESS 9:00, DHL DOMESTIC EXPRESS 12:00, Przesyłki kopertowe i zawierające elementy do 31,5 kg).

Zawartość wersji mobilnej DHL24 została dopasowana do konkretnych potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych, którzy chcą w szybki i prosty sposób zamówić kuriera, a potem śledzić, co się dzieje z ich przesyłką w drodze od odbiorcy do nadawcy. Ze względu na specyfikę urządzeń mobilnych, wersja nie zawiera elementów, które mogłyby wpłynąć na nieprawidłowe wyświetlanie zawartości, zwiększenie czasu ściągania danych i tym samym zwiększenia kosztów transferu wiążących się z załadowaniem strony. Wersja „light” została w pełni zintegrowana z wersją pełną aplikacji, co oznacza, że wszelkie działania dokonane na urządzeniu mobilnym są widoczne po zalogowaniu do wersji pełnej aplikacji DHL24, dostępnej na www.dhl24.com.pl.
   „Lekka" wersja serwisu DHL24 dostępna jest dla wszystkich urządzeń wyposażonych w mobilną przeglądarkę internetową obsługującą technologię HTML, CSS oraz JavaScript.

Wtyczki dla sklepów internetowych w wersji pełnej aplikacji DHL24
Szybkie i bezpieczne doręczenie przesyłki jest bardzo ważnym elementem oceny sklepu internetowego przez jego klientów. Dlatego tak istotne znaczenie ma współpraca z firmą kurierską, która spełni to oczekiwanie. W ramach DHL24 w wersji pełnej przygotowane zostały dwa pluginy (wtyczki), które znacznie przyspieszają połączenie z platformą. Dzięki nim wszystkie e-sklepy zbudowane na platformach Magento i PrestaShop będą mogły skrócić czas zamawiania kuriera DHL do kilku sekund. Sama instalacja wtyczek jest bardzo prosta. Po ich zainstalowaniu pracownik e-sklepu uzyskuje możliwość zamówienia kuriera za pomocą przycisku "Zamów kuriera DHL" umieszczonym przy każdym zamówieniu. Wybranie go powoduje otwarcie okna, w którym wystarczy potwierdzić dane adresowe klienta automatycznie pobrane z bazy sklepu. Dodatkowo przy każdym zamówieniu pojawia się informacja o statusie zlecenia. Przygotowana też została instrukcja dla e-sklepów przedstawiającą jak stworzyć podobny plugin dla innych platform e-commerce. Materiały zawierają przykładowe kody źródłowe z komentarzem i szczegółową dokumentację.

- Liczba klientów składających zlecenia za pośrednictwem elektronicznego kanału obsługi Klienta DHL24 systematycznie rośnie, średnio o 20% każdego miesiąca, a we wrześniu br. Elektroniczny Dział Obsługi Klienta Krajowego DHL przyjął milionowe zlecenie. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie wśród naszych klientów, systematycznie rozwijamy aplikację. Teraz, zwiększając jej atrakcyjność, przygotowaliśmy „lekką” wersję tej aplikacji dla użytkowników urządzeń mobilnych, z kolei dzięki instalacji dodatkowych wtyczek umożliwiliśmy sklepom internetowym jeszcze szybsze zamawianie naszych usług. Jesteśmy pewni, że nowości przełożą się na wzrost popularności tej aplikacji, a naszym klientom zapewnią nowe możliwości - powiedział Robert Sulich, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu produktów krajowych DHL Express (Poland).

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2012 11:26
Więcej w tej kategorii: « Zakupy przez telefon wprost z ulicy - startuje projekt MOBILNY KONSUMENT Powstaje Izba Gospodarki Elektronicznej »
powrót na górę