logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

E-commerce w Polsce trzyma się mocno

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Omnichannel, m-commerce oraz elastyczność terminu i miejsca dostawy to, zdaniem ekspertów DPD Polska, najważniejsze trendy na rynku sprzedaży elektronicznej w Polsce. Eksperci spodziewają się, że ten kanał powinien osiągnąć na koniec 2016 roku rekordową wartość.

   Według analiz i obserwacji DPD Polska, e-sprzedaż w Polsce utrzyma w tym roku wysokie wzrosty.

- Według Sociomatic Labs , wartość tego sektora w Polsce na koniec 2016 r. może wynieść aż 36 mld zł, co stanowi 15% wzrostu w stosunku do roku 2015. Biorąc pod uwagę wysoki popyt wewnętrzny i wynikające z niego dobre nastroje właścicieli e-sklepów, zakładamy, że te prognozy są realne - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

   Według Łukasza Zembowicza, dyrektora ds. marketingu i sprzedaży w DPD Polska, nadal istotnym trendem będzie rozwój sprzedaży wielokanałowej.

- Połączenie sprzedaży tradycyjnej z elektroniczną, choć jest dużym wyzwaniem technicznym, organizacyjnym i logistycznym, przynosi korzyści zarówno sprzedającym, jak i klientom. Klienci wielokanałowi wydają statystycznie znacznie więcej na zakupy niż konsumenci, korzystający z tylko jednego kanału. Jesteśmy świadkami także ciekawego trendu, polegającego na wejściu e-sklepów do realnego świata. Część znanych sklepów internetowych przymierza się do otwarcia tradycyjnych placówek funkcjonujących na zasadach show roomu - wyjaśnia Łukasz Zembowicz.

   Liczba smartfonów i innych urządzeń mobilnych wzrasta na świecie i w Polsce w bardzo szybkim tempie. Stają się one coraz ważniejszym narzędziem służącym do wyboru i porównywania produktów, a także składania zleceń e-zakupów.

- M-commerce nie jest odrębnym kanałem sprzedaży, choć stawia sprzedawcom dodatkowe wymagana techniczne. E-sklepy muszą bowiem dostosowywać swoje strony sprzedażowe do odczytu na mniejszych urządzeniach, gdyż klienci coraz częściej surfują i dokonują zakupów właśnie na smartfonach - dodaje Łukasz Zembowicz.

   Kupujący w sieci już przyzwyczaili się do dostaw dzień po dokonaniu zakupu i formułują coraz to nowe wymagania. W związku z tym e-sklepy prześcigają się w rozwiązaniach, które mają konsumentowi ułatwić zamówienie i odbiór towaru. Rosnąca skala zakupów w Internecie, nowe regulacje, np. dotyczące prawa konsumenta do dokonania zwrotu towaru i coraz większa świadomość konsumentów  sprawiają, że e-sklepy stawiają na sprawny proces logistyczny. Jeśli konsument szybko otrzyma swoje zamówienie, a paczka dotrze w idealnym stanie, i w dodatku może je łatwo zwrócić, chętnie ponowi zakupy w tym samym e-sklepie.

- Te wszystkie zjawiska sprawiają, że tak ważna jest jakość obsługi na tzw. „ostatniej mili”. Klienci chcą mieć komfort wyboru czasu i miejsca odbioru swojej paczki. Dlatego firmy kurierskie stawiają na dobrą komunikację na linii kurier - odbiorca. DPD Polska oferuje usługę Predict, dzięki której adresat paczki otrzymuje informację o planowanej dostawie z możliwością zmiany terminu na dogodniejszy, dodatkowo komunikat zawiera imię i telefon do kuriera realizującego doręczenie - dodaje Rafał Nawłoka.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2016 06:27

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO S.A. zostało wyróżnione w II edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, organizowanego...

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj