logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Przesyłki Allegro Smart! dostępne w placówkach pocztowych i punktach partnerskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poczta Polska podpisała umowę z największą platformą handlową w Polsce - Allegro. Klienci, płacąc raz w roku abonament dla Allegro, będą mogli teraz skorzystać z darmowych wysyłek paczek z zakupami.

   Dzięki współpracy pomiędzy Pocztą Polską a Allegro, klienci otrzymają możliwość skorzystania z nowej oferty Allegro Smart!. To oferta abonamentowa skierowana do kupujących na platformie Allegro.pl, w ramach której otrzymują oni gwarancję darmowej dostawy za pośrednictwem wybranych form dostawy oraz inne benefity. Cena abonamentu rocznego zakupionego w Allegro, w ramach tej oferty, wyniesie 49 złotych. Dostępna jest także wersja półroczna, kosztująca 39 zł. Przesyłki będzie można odbierać w dynamicznie rosnącej sieci placówek "Odbiór w Punkcie" Poczty Polskiej: w placówkach pocztowych, stacjach paliw Orlen, kioskach RUCH i w sklepach Żabka/Freshmarket. W ramach abonamentu Allegro Smart!, klienci będą też mieli możliwość darmowych zwrotów do sprzedawców na Allegro.
   Poczta Polska posiada największą w Polsce sieć punktów odbioru, która na dziś liczy ponad 9 tys. lokalizacji w sieci placówek pocztowych, stacji paliw Orlen, sklepów Żabka/Freshmarket oraz kiosków/saloników RUCH. Do końca roku liczba punktów wzrośnie o dalsze 2 tysiące lokalizacji.

- Po raz kolejny przekonujemy się, że naszą usługę dostaw do placówek pocztowych i partnerskich doceniają klienci Allegro, dla których jesteśmy ważnym dostawcą przesyłek. Poczta Polska jest liderem pod względem wielkości sieci punktów odbioru i konsekwentnie dąży do zwiększenia udziału tej formy dostawy w ogólnym wolumenie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dzięki współpracy z PKN ORLEN, Żabką Polska oraz RUCH S.A. umożliwiamy odbiór zakupionych w internecie zakupów podczas codziennych czynności, takich jak tankowanie paliwa czy robienie drobnych zakupów spożywczych - mówi członek zarządu Poczty Polskiej, Grzegorz Kurdziel.

   Odbiór w Punkcie to najdynamiczniej rozwijająca się metoda dostaw. Dzięki tej usłudze, klient ma możliwość odebrania przesyłki w wybranym przez siebie miejscu i o dogodnej dla siebie porze. W stosunku do roku ubiegłego, wolumen przesyłek dostarczanych do punktów odbioru wzrósł o ponad 40% i stanowi coraz większy udział w całym wolumenie przesyłek kurierskich i paczkowych.
   Poczta Polska, stawiając na rozwój usług dla eCommerce wprowadziła w ostatnich miesiącach szereg udogodnień dla klientów, jak np. możliwość zapłacenia kartą płatniczą za zakupy u kuriera lub wysyłanie SMS z numerem telefonu kuriera. Z danych Poczty Polskiej wynika, że wolumeny usług kurierskich rosną ponad przewidywany wzrost rynku. W porównaniu do danych z 2017 roku, w pierwszym półroczu 2018 roku sprzedaż usług KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych) wzrosła o 16%. Sprzedaż najpopularniejszej usługi kurierskiej dedykowanej głównie klientom biznesowym e-commerce rośnie znacznie powyżej rynku. Szacuje się, że polski rynek e-commerce wart jest 40 mld złotych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 sierpień 2018 14:05

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj