Logo
Wydrukuj tę stronę

Logistyka sklepu internetowego szansą na wzrost sprzedaży?

Coraz więcej klientów skarży się na e-sklepy. W 2010 roku o ponad 7% wzrosła ilość skarg złożonych do Rzeczników Praw Konsumenta przez klientów dokonujących zakupy na odległość lub poza siedzibą firmy. Rzeczpospolita, powołując się na badania firmy Gemius, podała 19 sierpnia, że spada poziom zaufania do sklepów internetowych. 58% ankietowanych woli na własne oczy zobaczyć produkt przed zakupem, a połowa boi się otrzymania innego towaru niż zamówiony. Czy umacniające się prawa konsumenckie zmienią ten stan rzeczy?

Być może na ilość oraz wartość zakupów w Internecie korzystnie wpłyną działania podejmowane ostatnio przez firmy kurierskie? A jest o co walczyć. UPS, jedna z największych na świecie firm kurierskich, w ciągu ostatnich dwóch lat zanotowała 50% wzrost obsługi paczek wysyłanych przez sklepy internetowe. Czy wzorem swojej konkurencji wprowadzi specjalne rozwiązania dla e-sklepów i e-klientów? Przytaczamy za Rzeczpospolitą:
- 30% przesyłek wysyłanych za pośrednictwem DPD trafia do klientów sklepów internetowych. Firma uruchomiła niedawno usługę SMS-owego powiadamiania o przesyłce z możliwością przesunięcia, także za pomocą powiadomienia SMS, o 1-3 dni terminu dostarczenia przesyłki. Będzie zatem możliwość sterowania terminem odbioru paczki.
- około 15% e-klientów jest skłonnych samodzielnie odebrać paczkę w automacie. To trend dobrze wróżący największej konkurencji Poczty Polskiej, szybko rozwijającej się firmie InPost. Firma ta udostępnia już 400 paczkomatów służących do nadawania i odbierania towarów kupionych prze Internet, a planuje powiększenie tej liczby.

Czy dla Ciebie, jako sprzedawcy lub klienta w sieci logistyka ma duże znaczenie? Dlaczego decydujesz się kupić lub rezygnujesz z zakupu on-line?

Zapraszamy do dyskusji:
http://www.facebook.com/BezpiecznyeSklep

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i chciałbyś się z nami podzielić problemami na jakie napotykasz w codziennej działalności - napisz.
Zapraszamy na Facebooka. Zachęcamy do pisania maili: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny