Logo
Wydrukuj tę stronę

GEFCO partnerem logistycznym Alpargatas

Firma GEFCO stworzyła dedykowane rozwiązanie logistyczne dla Alpargatas - brazylijskiego producenta obuwia, właściciela znanej marki Havaianas.Alpargatas podpisał z GEFCO umowę na koordynację frachtu morskiego do Europy oraz na Środkowy Wschód. Grupa GEFCO będzie też obsługiwała wszystkie operacje celne.

„Szyte na miarę” rozwiązanie w celu wsparcia międzynarodowego rozwoju Alpargatas.
Od zawarcia umowy w kwietniu 2011, Alpargatas wspólnie z GEFCO poszukiwały najkorzystniejszych dla klienta rozwiązań celnych w związku z podjęciem decyzji o przeniesieniu magazynu Alpargatas w rejon Marsylii (Francja). Słynne sandały (zwane w Portugalii chinelos) są produkowane w miejscowości Campina Grande, między Natal a Recife, skąd oddział GEFCO Brazylia realizuje ich dystrybucję. Od sierpnia 2011, lokalna filia GEFCO obsługuje wszystkie przesyłki morskie sławnych Havaianas z Brazylii, głównie do portu w Marsylii, ale także do pozostałych portów Europy i Środkowego Wschodu. Natomiast formalności celne na wejściu do portów europejskich są obsługiwane przez pozostałe filie GEFCO.

Unikalny know-how - większa konkurencyjność
Już w fazie projektu, GEFCO w ścisłej współpracy z Alpargatas, rozwinęło dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta rozwiązanie celne.

- Już przed pierwszymi wysyłkami w sierpniu, zespoły GEFCO w Brazylii i we Francji współpracowały jako partnerzy w celu zaprojektowania najlepszego rozwiązania, które zapewni klientowi dopasowaną i kompleksową obsługę - wyjaśnia Ekaterini Kranioti, dyrektor ds. rynku przemysłowego w Grupie GEFCO. - Poza organizacją wysyłek zamorskich, które stanowią znaczny obszar działalności GEFCO, jak i naszym specyficznym know-how, to przede wszystkim oferowana klientowi usługa celna i przedstawicielstwa podatkowego stanowią o wysokim zawansowaniu i wartości dodanej tych operacji. GEFCO zapewnia w ramach usługi wszystkie formalności, co ułatwia Alpargats skoncentrowanie się na swojej kluczowej działalności. To właśnie w ten sposób GEFCO tworzy wartość dodaną dla swoich klientów.

Szeroko rozpoznawalne doświadczenie
Specjalizując się w przepływach międzykontynentalnych, GEFCO pomaga przedsiębiorstwom rozwinąć się w skali międzynarodowej, załatwiając formalności administracyjne oraz pomagając spełnić często skomplikowane wymogi legislacyjne, które podlegają istotnym zmianom na przestrzeni lat i są różne w różnych krajach.
  Jako certyfikowany od 1970 roku agent celny, GEFCO bierze pod uwagę specyficzne wymagania swoich klientów, gwarantując zgodność z procedurami celnymi, operacjami VAT oraz deklaracjami Intrastat (w obrocie towarami w ramach UE). Oferuje również dedykowaną usługę aktualizacji regulacji prawnych. GEFCO, posiadając autoryzacje AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny) stale potwierdza swoją zdolność do zapewnienia wysokiej jakości oraz rzetelnej obsługi celnej i podatkowej dla wszystkich swoich klientów międzynarodowych.


Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 marzec 2012 11:32
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny