Logo
Wydrukuj tę stronę

DHL Express wspiera projekt „Operacja Dzika Ameryka”

Firma DHL Express wsparła projekt „Operacja Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy”. Jego organizatorką jest Natalia Rożniewska, studentka weterynarii i wolontariuszka, której życiową pasją jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom.

- Czuję się niezwykle wyróżniona, ponieważ firma DHL natychmiast odpowiedziała na moją prośbę o wsparcie projektu, wykazując się profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem w pomoc dzikim zwierzętom. Doceniam szczery odruch serca, gdyż dzięki niemu mogę nie tylko spełnić moje największe życiowe marzenie, ale także ocalić życie skrzywdzonym zwierzętom, a tym samym mieć udział w ratowaniu ich przed całkowitym wyginięciem - powiedziała Natalia Rożniewska.

W ramach wyprawy „Operacja Dzika Ameryka”, pod patronatem National Geographic Traveler, Natalia Rożniewska, studentka V roku medycyny weterynaryjnej na warszawskim SGGW, wyruszyła do Boliwii w Ameryce Południowej. To najczęściej stąd dzikie zwierzęta z amazońskiej dżungli trafiają na czarny rynek i są nielegalnie sprzedawane do cyrków, hoteli czy prywatnych domów. Natalia, jako wolontariuszka, wspierając boliwijskich weterynarzy, będzie pracowała w Inti Wara Yassi, położnym w środku dżungli ośrodku rehabilitacji i leczenia dzikich zwierząt uratowanych z rąk kłusowników. W ośrodku udzielana jest im pomoc medyczna oraz przystosowuje się je do życia w naturalnych warunkach. Wśród podopiecznych są jaguary, pumy, małpy i różne gatunki ptaków. Pobyt tu będzie także okazją dla Natalii do zdobycia doświadczenia zawodowego i przeprowadzenia badań naukowych. Projekt „Operacja Dzika Ameryka” zdobył już uznanie internautów, dzięki ich głosom został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie studenckim Stypendium z wyboru.

- Jako DHL Express stawiamy na ludzi z pasją. Dzięki zaangażowaniu i pasji 100 tys. pracowników odnosimy sukcesy na całym świecie. Wielka życiowa pasja, łącząca przyszły zawód z miłością do dzikich zwierząt i chęcią niesienia im pomocy, jest znakiem rozpoznawczym Natalii Rożniewskiej. Postawa Natalii wywarła na nas duże wrażenie, dlatego bez wahania wsparliśmy jej projekt „Dzika Ameryka” - powiedział Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży DHL Express (Poland).

Działania na rzecz ochrony przyrody są częścią społecznej odpowiedzialności biznesu i strategicznego programu proekologicznego GoGreen. DHL Express podejmuje różne działania w tym obszarze, m.in. w tym roku DHL Express Wielka Brytania wsparł logistycznie projekt Fundacji Aspinall, transportując do Afryki trzy zagrożone wyginięciem czarne nosorożce.
   "Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy” to kolejny projekt Natalii Rożniewskiej. Wcześniej jako wolontariuszka - weterynarz pracowała w Tajlandii, w klinice dla bezdomnych zwierząt w Indiach oraz Afryce. Wśród jej pacjentów były wielbłądy, bezdomne psy i święte krowy w Indiach oraz młody nosorożec, którego matkę postrzelili kłusownicy. Pomagała uwolnić lwicę zaplątaną w sieci i przeprowadziła swoją pierwszą operację na wielbłądzim nosie. Wrażeniami z wypraw dzieli się na blogu www.projectwildlife.wordpress.com.

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 sierpień 2012 08:29
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania