Logo
Wydrukuj tę stronę

PKP Intercity - od teorii do praktyki

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie rozpoczęli praktyki zawodowe w PKP Intercity. Szkoła nawiązała współpracę z przewoźnikiem w zakresie szkoleń zawodowych. Młodzież przez cztery tygodnie będzie poznawać tajniki pracy na kolei, m.in. w zawodzie kasjera, dyspozytora czy konduktora.

   Pierwszych 17 uczniów klasy o profilu kolejowym (technik transportu kolejowego) rozpoczęło staż z końcem kwietnia. Praktyki realizowane są na terenie wrocławskiej sekcji PKP Intercity. Przez kolejne 4 tygodnie uczniowie poznają pracę na kolei już nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale przede wszystkim praktycznym. Młodzież ma szansę sprawdzić wiedzę zdobytą w praktyce, a także zweryfikować swoje plany pod kątem konkretnych zawodów, które chcą wykonywać w przyszłości.
   Program praktyk przewiduje zajęcia w obszarze bezpośredniej obsługi klienta w ramach takich stanowisk jak kasjer biletowy czy konduktor. Osoby zainteresowane prowadzeniem ruchu pociągów będą towarzyszyć pracownikom dyspozytury, czyli w miejscu, gdzie na bieżąco analizowany jest przejazd każdego pociągu przewoźnika.

- W 2015 roku zakończyliśmy największy w historii program inwestycyjny na kwotę blisko 5,5 mld zł. Dzięki niemu nasza flota, oprócz pociągów Pendolino, powiększyła się o nowoczesne składy Flirt3 i PesaDART. Wraz z postępem technologicznym, stawiamy na edukację młodych, np. sami szkoląc maszynistów. Liczymy, że dzięki współpracy z Zespołem Szkół w Żarowie w kolejnych latach nasze szeregi zasilą dobrze przygotowani do zawodu pracownicy – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 maj 2016 12:46
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny