Logo
Wydrukuj tę stronę

DHL Parcel z automatycznym systemem rozpoznawania mowy klientów

13 czerwca Dział Obsługi Klienta DHL Parcel uruchomił Automatyczny System Rozpoznawania Mowy (ASR).

   ASR to samoobsługowy portal informacji głosowej oparty na systemie rozpoznawania mowy, a następnie na zamianie dowolnego tekstu na mowę. Nowoczesna technologia pozwala rozpoznać ludzki głos, a następnie przekształcić go na czytelny komunikat dostarczony do oprogramowania. Dzięki temu klienci mogą w szybki sposób sprawdzić status przesyłki, podając tylko numer listu przewozowego bez konieczności połączenia z konsultantem infolinii.

- ASR z pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy Customer Service, poprzez umożliwienie klientom sprawdzenia statusu paczki bez konieczności oczekiwania w kolejce na połączenie z konsultantem, co będzie szczególnie ważne w okresach zwiększonego zapotrzebowania na usługi kurierskie, np. przed świętami Bożego Narodzenia. Ponadto umożliwimy naszym klientom sprawdzenie statusu przesyłki przez całą dobę, nie tylko jak dotychczas poprzez informację na stronie www, teraz także za pośrednictwem automatycznego systemu na naszej centrali. Każdy o dowolnej porze dnia i nocy będzie mógł sprawdzić status swojej paczki nawet po godzinach pracy biura obsługi klienta - zapewnia Malwina Głowacka, dyrektor ds. obsługi klienta DHL Parcel Polska.

- Łódzki dział obsługi klienta obsługuje zapytania telefoniczne i mailowe z całej Polski. Sprawdzenie statusu przesyłki poprzez automatyczny system rozpoznawania mowy to pierwszy krok mający na celu przyśpieszenie i ułatwienie kontaktu klienta z działem obsługi. Kolejne będą obejmowały takie procesy jak złożenie zlecenia czy wycena kosztu nadania paczki - mówi Elżbieta Mytych, dyrektor sprzedaży i obsługi klienta DHL Parcel Polska.

   Dostawcą systemu ASR jest firma Pirios S.A., która posiada bogate doświadczenie w branży Call Center poparte pozytywnymi rekomendacjami od takich firm jak: Meritum Bank, FM Bank, Ministerstwo Finansów, Tauron oraz PZU. Firma dostarczyła także system telefoniczny, który obsługuje największą linię alarmową w Polsce - 991.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 czerwiec 2016 20:47
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania