Logo
Wydrukuj tę stronę

DHL Supply Chain w Rzeszowie z certyfikatem AS/EN9120

Oddział DHL Supply Chain w Rzeszowie, obsługujący firmę z branży przemysłu lotniczego Pratt & Whitney Rzeszów S.A., będącą częścią koncernu United Technology Corp., przeszedł pozytywnie finalną fazę audytu certyfikacyjnego systemu zarządzania jakością na zgodność z normą AS/EN 9120. 

   Norma ta określa wymagania systemu zarządzania jakością dla dystrybutorów sprzętu lotniczego, obronnego i kosmicznego. Została ona opracowana przez Międzynarodową Grupę ds. Jakości w Lotnictwie (IAQG) i oparta jest na normie ISO 9001 z uzupełnieniem dla sektorów: lotniczego, kosmicznego i przemysłu obronnego. Certyfikat 9120 wydawany jest w obu Amerykach jako "AS 9120", w Europie jako "EN 9120", a w regionie Azji i Pacyfiku jako "JIS Q 9120".
   Certyfikację w Rzeszowie przeprowadziła firma Lloyd's Register Quality Assurance (LRQA) będąca wiodącym i jednym z najstarszych na świecie dostawców usług niezależnej oceny, w tym certyfikacji, walidacji i weryfikacji z szerokiego spektrum norm i systemów, uznanym przez ponad 50 jednostek akredytacyjnych.

- Certyfikacja wg normy AS/EN 9120 jest dowodem na to, że usługi dostarczane przez DHL Supply Chain spełniają wysokie oczekiwania i standardy sektora lotniczego, kosmicznego i przemysłu obronnego. To pokazuje, że działamy zgodnie z uznanymi, międzynarodowymi i uzgodnionymi praktykami zarządzania jakością, a posiadanie certyfikatu pozwala na wygrywanie kontraktów na całym świecie - powiedział Piotr Okurowski, prezes zarządu DHL Supply Chain

   Sama certyfikacja jest ukoronowaniem intensywnego procesu wdrożenia systemu zarządzania jakością w oddziale DHL Supply Chain w Rzeszowie i wiąże się z wejściem do elitarnego rejestru OASIS - certyfikowanych dostawców dla ww. sektorów. W Polsce jest w tej chwili tylko 12 firm certyfikowanych z AS/EN 9120, a na całym świecie 1644. Razem z siostrzanymi placówkami DHL w Belgii, Francji i Singapurze - oddział DHL Supply Chain w Rzeszowie jest czwartą placówką Grupy Deutsche Post DHL, która dołączyła do OASIS.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 16 marzec 2017 15:02
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania