Logo
Wydrukuj tę stronę

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Ponad 500 młodych logistyków, którzy z sukcesem zakończyli zmagania w pierwszym etapie, potykało się ze specjalnym testem w dziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju - w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łukowie, Łodzi, Krakowie, Słupsku, Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Olsztynie.

   W drugim etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy musieli się zmierzyć z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Zdaniem Elżbiety Stużyńskiej, nauczycielki z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, w tym roku pytania były wyjątkowo trudne. Potwierdzają to sami uczestnicy, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.
   Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przebiegł spokojnie. Problemem była tylko pogoda, bo padający w niektórych rejonach kraju śnieg i gołoledź spowodowały, że niektórzy uczestnicy mieli spore problemy z dotarciem do wyznaczonych okręgów. Uczniowie z Suwałk, którzy nie dojechali do Olsztyna oraz uczniowie z Kielc i Kolbuszowej, którzy nie dotarli do Ostrowca Świętokrzyskiego, niestety stracili szansę na sukces. A szkoda, bo zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
   Wyniki drugiego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 15 grudnia br. Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
   X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego. Łącznie w tegorocznej olimpiadzie startowało ponad 8,8 tysięcy uczniów z całej Polski.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 grudzień 2017 15:17
Więcej w tej kategorii: « Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki dla najlepszych studentów Jak wdrażać dyrektywę fałszywkową? - zapraszamy na szkolenie »
powrót na górę