Logo
Wydrukuj tę stronę

Dachser - wzrost eksportu do sieci DIY

Eksport towarów z Polski do europejskich sieci DIY, zrealizowany za pośrednictwem Dachser w 2018 r., podwoił się (102% r/r) pod względem liczby przesyłek. W tym samym okresie międzynarodowy operator logistyczny dostarczył łącznie około 6 mln przesyłek do ponad 18 tys. marketów z branży budowlano-ogrodniczej na całym kontynencie.

- Dachser, jako międzynarodowa grupa, ma ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców dostarczających towary do europejskich sieci sklepów typu "dom i ogród". Znamy się na tym jak mało kto, dzięki czemu coraz więcej firm z branży DIY powierza swoją logistykę właśnie nam. Jest wśród nich także stale rosnąca grupa polskich producentów, którzy z powodzeniem umacniają swoją pozycję na zagranicznych rynkach. To wyraźnie widoczne za naszą zachodnią granicą, a także: na Słowacji i w Czechach, w Austrii czy Francji - komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics.

Europejski rynek sprzedaży produktów DIY jest zdominowany przez międzynarodowe sieci handlowe. Niemcy, gdzie trafia najwięcej polskich przesyłek z branży DIY, to jednocześnie największy rynek pod względem obrotów sieci typu "dom i ogród" na kontynencie. W 2017 roku prawie 3500 tamtejszych marketów budowlanych sprzedało produkty o wartości ponad 38 mld euro*. Dachser dostarcza do zagranicznych sklepów z branży "dom i ogród" szeroki wachlarz produktów rodzimych firm, m.in.: armaturę sanitarną, meble łazienkowe, artykuły oświetleniowe, urządzenia wentylacyjne i grzewcze, elektronarzędzia, a także różnorodne elementy wyposażenia ogrodu.
Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser DIY-Logistics zapewnia eksporterom kompleksową logistykę dostaw do sieci marketów typu "dom i ogród" w całej Europie. Serwis obejmuje nie tylko transport przesyłek do marketów, ale też szeroką gamę usług dodatkowych na terenie sklepu, organizowanych we współpracy z merchandiserami w poszczególnych krajach, np.: wyłożenie produktów na sklepowe półki, ich odpowiednią ekspozycję czy przeprowadzenie akcji promocyjnych. Dachser obsługuje również zwroty oraz świadczy usługi magazynowania produktów sezonowych.

*Dane z raportu Global Home Improvement, wydanego przez fediyma

Ostatnio zmieniany w czwartek, 14 marzec 2019 09:58
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny