Logo
Wydrukuj tę stronę

Kuehne + Nagel kluczowym partnerem przy projekcie modernizacji samolotów A380

Firma Kuehne + Nagel podpisała trzyletni kontrakt logistyczny z singapurskimi liniami lotniczymi na projekt modernizacji 14 samolotów A380.

Zgodnie z umową, Kuehne + Nagel kompleksowo zarządza komponentami - odbiera je od dostawców i transportuje do certyfikowanego, dedykowanemu branży lotniczej centrum logistycznego w Singapurze. Tam składowane są wszystkie ładunki, sprawdzana jest ich jakość, następnie są montowane i przekazywane obsłudze hangaru w trybie just in time i just in sequence.

- Projekt modernizacji samolotów A380 jest jednym z najbardziej prestiżowych projektów w przemyśle lotniczym ze względu na jego ogromną skalę i złożoność techniczną. Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Singapore Airlines. Nasze innowacyjne rozwiązanie KN InteriorChain jest podstawą w modernizacji floty samolotów A380 i zapewnia klientom z sektora aerospace prawdziwie wszechstronne podejście do ich potrzeb logistycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu rygorystycznych wymagań branżowych. Stworzyliśmy i uruchomiliśmy usługę KN InteriorChain jako kompleksowe rozwiązanie logistyczne typu end-to-end, w pełni pokrywające cykl życia wnętrza samolotu - powiedział Erik Goedhart, Senior Vice President Aerospace w Kuehne + Nagel.

Dzięki certyfikowanym systemom, zoptymalizowanym procesom i doświadczonym ekspertom, rozwiązanie KN InteriorChain pozwala przedsiębiorstwom koncentrować się na zapewnianiu najwyższych standardów instalacji i unowocześnianiu wnętrz. Kuehne + Nagel zobowiązało się dostarczać części zgodnie z harmonogramem zarówno na linię produkcyjną, jak i do hangaru MRO. Dzięki rozwiązaniu KN InteriorChain, ponad 300 samolotów zostało już odnowionych i wraca do eksploatacji zgodnie z planowanymi harmonogramami.

Ostatnio zmieniany w środa, 03 kwiecień 2019 09:46
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny