Logo
Wydrukuj tę stronę

Jak nadać kurierem samochody Formuły 1 i eksponaty Rolling Stones?

Przetransportowanie bolidu F1 z Chin do Budapesztu w 5 dni? Przeniesienie wystawy Rolling Stones Exhibitionism w tydzień na drugi koniec świata? Dzięki rozwojowi rynku przesyłek międzynarodowych to możliwe. Nietypowe, ciężkie - nawet ważące 3000 kilogramów przesyłki - w kilka dni można dostarczyć w dowolne miejsce na kuli ziemskiej z pomocą DHL Express.

Tak wyjątkowe przesyłki jak samochody Formuły 1, eksponaty wystawy Rolling Stones Exhibitionism czy nosorożce nie zdarzają się często. Jednak zapotrzebowanie na szybki transport ciężkich towarów, np. mebli lub części do samochodu, wraz z rozwojem branży e-commerce, systematycznie rośnie. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym krajem, zwłaszcza pod względem importu produktów do Polski, są Chiny - udział ciężkich przesyłek na tej trasie wynosi już około 25 proc. wszystkich. Firmom, oferującym cięższe wyroby, którym zależy na czasie dostarczenia produktu, z pomocą przychodzi firma DHL Express, która jest w stanie w kilka dni zapewnić transport międzynarodowy przesyłkom ważącym do 3 ton na terenie wszystkich państw i terytoriów. Dzięki wykorzystaniu samochodów wyposażonych w specjalne windy, możliwe jest łatwe załadowanie i rozładowanie ciężkich przesyłek do specjalnych kontenerów ULD, które trafiają następnie do samolotów. Dzięki temu DHL Express może dostarczać tego rodzaju zamówienia tak szybko jak zwykłe przesyłki.

- Przesyłki o wadze do 1000 kg możemy przyjąć do transportu tego samego dnia, kiedy wpływa do nas zlecenie. Potrzeby transportowe przekraczające 1000 kg warto zgłosić przynajmniej dzień wcześniej, żebyśmy mogli lepiej przygotować się do transportu i spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Jako sieć DHL Express, zgodnie z naszym mottem CAN DO, staramy się pomóc ekspresowo - wyjaśnia Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu DHL Express Polska. - W przypadku ładunków o nietypowej wadze lub rozmiarze, aranżowane są specjalnie dostosowane samochody transportowe, którym dedykowany jest nasz dział usług niestandardowych. Im więcej informacji mamy o przesyłce, tym szybciej jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni transport, by zamówienie dotarło do klienta jak najszybciej.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się prężnie dzięki swojemu potencjałowi, a krajowe firmy nie tylko eksportują towary za granicę, ale też pośredniczą w ich dystrybucji z rynków zagranicznych. Przykładem może być śląska firma Intercarg Royal Holding Group Sp. z o.o., która specjalizuje się w hurtowej sprzedaży armatury kuchennej i łazienkowej oraz materiałów do produkcji mebli. Towary oferowane przez spółkę dystrybuowane są z Europy i Rosji na całą Polskę, gdzie można je kupić, m.in. w popularnych serwisach aukcyjnych.

- Dzięki usługom DHL Express, Intercarg Royal Holding Group jest w stanie sprowadzić potrzebne produkty szybko i bez problemów. Cenimy sobie wysoką jakość usług naszego partnera, które pozwalają nam rozwijać się w jeszcze szybszym tempie - komentuje Tomasz Wróbel, właściciel spółki Intercarg Royal Holding Group.

Sprawne i systematyczne zlecanie zamówień przez Intercarg Royal Holding Group, umożliwiło DHL Express w pierwszej połowie 2019 roku przetransportowanie z Chin przesyłek ważących blisko 5,5 tony. Dzięki temu, zamówione produkty armatury kuchennej i łazienkowej mogły dotrzeć do klientów kupujących je w serwisach aukcyjnych szybko i bez problemu.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 20 sierpień 2019 14:43
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny