Logo
Wydrukuj tę stronę

Cushman & Wakefield ogłasza zmiany na czele działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Polsce

Damian Kołata Damian Kołata

Damian Kołata ponownie dołącza do Cushman & Wakefield, tym razem w roli lidera stale rozwijającego się zespołu zajmującego się doradztwem na rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce oraz jako dyrektor e-commerce na Europę Środkowo-Wschodnią.

Damian wcześniej zajmował w Cushman & Wakefield stanowisko Associate, po czym z końcem maja 2020 r. dołączył do Fiege, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego E-commerce na Polskę i Europę Wschodnią. Damian posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku.

- Klienci Cushman & Wakefield będą mogli skorzystać przede wszystkim z jego praktycznego doświadczenia na polu optymalizacji magazynowej, w sektorze e-commerce, a także znajomości zagadnień logistyki na szeroko rozumianym rynku europejskim. Damian będzie kontynuował organiczny rozwój działu poprzez wprowadzanie nowych usług doradztwa odpowiadających na stale zmieniające się potrzeby najemców magazynowych i logistycznych - powiedział Krzysztof Misiak, szef Cushman & Wakefield w Polsce.

Damian Kołata jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrów dystrybucyjnych dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Jest również wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu optymalizacji procesów magazynowych i zarządzania zwrotami w sektorze e-commerce. To także ceniony autor wielu publikacji - co możemy z dumą podkreślić - współpracujący z redakcją Media Logistyka.

- Bardzo dynamicznie zmieniający się rynek magazynowy podlega dużym przeobrażeniom, również pod kątem rodzaju, wielkości i przeznaczenia powierzchni logistycznych oraz produkcyjnych. Cieszę się, że będę mógł wnieść swoje praktyczne doświadczenie do tak wspaniałego zespołu i poprowadzić go w niezwykle ekscytującym dla rynku czasie. Idealnym uzupełnieniem będzie też moja rola lidera e-commerce na rynkach Europy środkowo-Wschodniej. Ten obszar wymaga indywidualnego podejścia do potrzeb operacyjnych i dużego zrozumienia planów ich rozwoju, a także zapewnienia dodatkowych kompetencji, którymi chcemy przekonać najemców. Jestem przekonany, że tak się stanie - powiedział Damian Kołata.

Źródło: Cushman & Wakefield

 

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 wrzesień 2021 09:33
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania