Logo
Wydrukuj tę stronę

Części do wózków widłowych - gdzie je dostać?

Części do wózków widłowych - gdzie je dostać? Części do wózków widłowych - gdzie je dostać?

Gdy następuje awaria wózka widłowego, bardzo istotne jest, aby szybko i sprawnie została usunięta, a wadliwe części zastąpiono jak najlepszej jakości odpowiednikami. Gdzie można je dostać? Czy istnieją uniwersalne części do wózków widłowych? Czy warto sprowadzać części zamienne z Chin? Sprawdźcie odpowiedzi na te pytania w naszym artykule!

Jak wymienić części w wózku widłowym?

Nie każdy właściciel wózka widłowego musi posiadać umiejętności techniczne z zakresu wymiany części czy osprzętu wózka widłowego. Tak samo jak w przypadku obsługi tego typu pojazdów - może zatrudniać w tym celu wyspecjalizowanych pracowników. Tym bardziej, że same umiejętności to nie wszystko.

Zarówno wymiana części w wózku widłowym, jak i usuwanie awarii czy usterek wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji, do uzyskania których konieczne jest uzyskanie tytułu konserwatora wózków widłowych.

Uprawnienia tego typu można uzyskać zdając egzamin przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Wymaga to jednak posiadania rozległej wiedzy z zakresu mechaniki oraz umiejętności technicznych.

Właściciele firm, posiadający wózki widłowe zazwyczaj decydują się na zatrudnienie dodatkowego pracownika w tym charakterze lub opłacenie kursu jednemu z obecnych pracowników.

A co w przypadku, gdy konserwator nie może poradzić sobie z usunięciem awarii i wymianą części zamiennych? Wtedy naprawę wózka należy powierzyć całemu zespołowi specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami i sprzętami, które ułatwiają naprawę, renowację i konserwację pojazdów - czyli oddać do serwisu wózków widłowych.

Czy części zamienne z Chin są opłacalne?

Czy części zamienne z Chin są opłacalne?

Wielu przedsiębiorców w ramach oszczędności decyduje na części zamienne sprowadzane z Chin w atrakcyjnie niskich cenach. Ich główna zaleta to niski koszt zakupu, który często nawet w połączeniu z kosztami wysyłki jest bardziej atrakcyjny niż cena zakupu potrzebnych części u producentów.

Pytanie jednak - czy części zamienne do wózków widłowych warto wybierać? Biorąc pod uwagę fakt, iż sama cena to jeszcze nie wszystko, z pewnością warto zastanowić się nad taką decyzją. Wiąże się ona z trzema minusami:

1. Długi czas oczekiwania - zwykle na zamówienia z Azji trzeba czekać od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy. Jeśli liczy się dla Ciebie szybki czas naprawy, lepiej policz jakie straty wywołałby tak długi przestój i sprawdź, czy części do wózków, które zamówiłeś nadal wydają się tak opłacalne.

2. Problemy w przypadku zwrotów i wymiany części - jeśli czas oczekiwania na samo zamówienie jest tak długi, to co dopiero jeśli towar okaże się niewłaściwy i części trzeba będzie odesłać i wymienić. Sprawne przeprowadzenie zwrotu można trwać kilka miesięcy, o ile oczywiście po drodze nie zawiedzie komunikacja ze sprzedawcą.

3. Gorszą jakością wykonania zakupionych produktów. Niestety, to dość znany fakt, iż zdarza się, że zamawiane na chińskim rynku części są znacznie gorszego wykonania niż oryginalne. Niższa jakość może negatywnie odbić się na działaniu oraz trwałości nowych elementów, które szybko mogą ponownie wymagać wymiany.

Warto zatem podliczyć co ostatecznie będzie bardziej opłacalne, czy zakup ze sprawdzonego źródła i szybka dostawa, czy też dłuższe oczekiwanie i nieco tańsze części.

Gdzie zamówić oryginalne części do wózków widłowych?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania osprzętu czy nowych części zamiennych do wózków widłowych jest ich zakup prosto od producenta lub dealera marki. Dlaczego? Nie wszystkie elementy czy akcesoria do wózków są uniwersalne i mogą być stosowane w każdym modelu wózka widłowego. Większość jest dopasowana parametrami do konkretnych urządzeń lub marek urządzeń.

Gdzie zamówić oryginalne części do wózków widłowych?

Z tego powodu, najlepiej zamawiać dedykowane części zamienne do wózków widłowych od producentów lub korzystać z ofert dystrybutorów, którzy w ofercie posiadają nowe części do urządzeń różnych marek i modeli. Należy do nich m.in. firma Lemarpol Wózki Widłowe, na której stronie znaleźć można części do wózków widłowych takich jak:
- Manitou,
- Toyota,
- Komatsu,
- Nissan,
- Yale

i wiele, wiele innych. W tym:
- części zamienne,
- akcesoria do wózków, np. lusterka, fotele,
- osprzęt,
- różnego typu opony,
- widły i przedłużki do wideł.

Poszukując niedrogich części do wózków widłowych, warto sprawdzić ofertę tej firmy, która dysponuje zarówno samymi pojazdami, jak i zaawansowaną bazą części oraz akcesoriów.

Podsumowanie

W powyższym artykule odpowiedzieliśmy na najbardziej popularne pytania dotyczące zakupu części do wózków widłowych. Każdy przedsiębiorca wie, że solidne i dobrej jakości części to niezawodne wózki widłowe, które będą służyły w firmie z powodzeniem przez długi czas oraz unikną awarii.

Ostatnio zmieniany w piątek, 22 październik 2021 14:17
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny