Logo
Wydrukuj tę stronę

Jakie nowości pojawiły się w ofercie produktowej MMR Group TransComfort?

Priorytetem MMR Group TransComfort jest zarówno rozwój własnego portfolio produktowo-usługowego, jak i dostosowywanie oferowanych rozwiązań do wymogów klienta. Przykładem jest tutaj maźnica dla wagonów towarowych, charakteryzująca się obniżoną masą oraz systemy filtracji powietrza pojazdów szynowych.

Maźnica BA386
Maźnica BA386 jest dedykowana wagonom towarowym o dopuszczalnym obciążeniu osi równym 25 t. Mowa tu o nowatorskim produkcie ze zmniejszoną masą gotowego odlewu (do 65 kg), co w konsekwencji przyczynia się do redukcji zużycia szyny. Smukła konstrukcja i niższa masa maźnicy przyczyniają się też do spadku emisji CO2 nawet o 10%. W razie potrzeby maźnica umożliwia dowolną adaptację do danej identyfikacji wizualnej lub koloru.

Systemy oczyszczania powietrza w pojazdach szynowych
Z powodu obecnej sytuacji pandemicznej, MMR Group TransComfort wprowadził ofertę systemów oczyszczania powietrza w pojazdach szynowych. Systemy te redukują kongestię wirusów, mikrobów czy bakterii w pojazdach, tym samym zwiększając bezpieczeństwo pasażerów. Duża skuteczność tego rozwiązania jest możliwa za sprawą trzech elementów: filtrów HEPA, technologii RPCO i promieniowania UV-C. Pozwalają one na oczyszczenie powietrza i dezynfekowanie powierzchni (w czasie postoju i jazdy) przy pomocy automatycznego procesu ozonowania czynników szkodliwych.

Współpraca z Marini Impianti Industriali

Źródło: https://tc.mmrgroup.pl/kategorie/pojazdy-szynowe/pojazdy-kolejowe/

Firma Marini Impianti Industriali zajmuje się produkcją rozwiązań z zakresu telekomunikacji, urządzeń pomiarowych i systemów diagnostycznych przeznaczonych dla zarówno drogi szynowej, jak i napowietrznej sieci jezdnej. Dzięki współpracy z włoskim przedsiębiorstwem, MMR Group TransComfort oferuje większe bezpieczeństwo w przypadku kolejowych przewozów towarów i pasażerskich, przy jednoczesnym ułatwieniu procesu diagnostycznego i utrzymania elementów infrastruktury kolejowej. W ofercie Marini Impianti Industriali m.in. można znaleźć:
- system bezpiecznej transmisji danych (TDS) wykorzystujący światłowody,
- system do pomiaru obciążeń pionowych (SMCV),
- czujniki złącza szynowego (CGM),
- czujniki badania temperatury szyny (MTR),
- cyfrowe interfejsy do diagnostyki przytorowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym,
- system diagnostyczny (DIAG-TE),
- panel kontroli ciągłości (QCC), dzięki któremu możliwe jest bezpieczne wykonywanie prac utrzymaniowych w tunelach.

Równocześnie, dzięki autorskiemu systemowi SDC, istnieją możliwości gromadzenia i archiwizowania informacji pochodzących z narzędzi diagnostycznych. Umożliwia to stałe monitorowanie najbardziej istotnych parametrów elektrycznych urządzenia, co bezpośrednio przyczynia się do prostszej diagnostyki jego stanu technicznego.

Podsumowanie
MMR Group TransComfort jest świadomy walorów nowych technologii i innowacji wobec sukcesywnego rozwoju biznesowego. Poszerzanie obecnej oferty wraz z implementacją rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pozwala przedsiębiorstwu na umacnianie swojej pozycji w branży.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 grudzień 2021 07:24
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny