logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Poland Central - największy park logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W połowie lutego bieżącego roku odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty pod inwestycję Poland Central, nowej inwestycji funduszu E2, należącego do Investkredit i EBDR, zarządzanego przez firmę Europolis. Pierwszy magazyn, o powierzchni 43 tys. m kw. zostanie oddany w lipcu 2007 roku. Wartość całej inwestycji, której zakończenie przewidziano na rok 2014, wyniesie 172 mln Euro.

W uroczystości zainicjowania przedsięwzięcia udział wzięli m. in.: wójt gminy Grabica, w której znajduje się inwestycja, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, a także przedstawiciele firmy Europolis, która jest inwestorem projektu oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy, firmy Kajima Europe. Po ukończeniu całej inwestycji park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni użytkowej 500 tys. m kw.

- Jest to bardzo ważny dzień w historii gminy Grabica, bo zmienia ona swój charakter. Z gminy o dynamicznym rozwoju rolniczym staje się także ośrodkiem, w którym zlokalizowane będzie największe centrum magazynowo-dystrybucyjne w Polsce - powiedziała Edwarda Wójcik, wójt gminy Grabica.

- Bez inwestycji Poland Central trudno byłoby mówić o rozwoju miasta i regionu. Wierzę, że inwestycja przyczyni się do tego, że będą tu pozostawać młodzi dobrze wykształceni ludzie, przygotowani do pracy w konkretnych specjalistycznych zawodach. Wierzę, że dzięki Poland Central będą również powstawały nowe inwestycje, które stworzą dla młodych ludzi możliwość rozwoju - powiedział Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybulskiego.

 - Wierzę, że po zakończeniu inwestycji Poland Central, stanie się ona największym centrum logistycznym w kraju i będzie odgrywać kluczową rolę w przyszłości firmy Europolis w Polsce. Praca przy tak ważnym projekcie to ogromny honor i przyjemność dla naszej firmy. Przyłożymy wszelkich starań, by ten projekt zrealizować bezpiecznie i na czas i, co najważniejsze ku pełnemu zadowoleniu firmy Europolis ze współpracy z firmą Kajima - stwierdził Katsumi Shibasaki, Dyrektor Kajima Europe B.V.

Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający Europolis Real Estate Asset Management sp. z o.o. powiedział: - Jestem niezwykle dumny, że możemy realizować tak wyjątkowy projekt logistyczny, który znajduje się w strategicznej lokalizacji zarówno z perspektywy Polski. Wierzę, że ten projekt nie tylko będzie dla nas sukcesem komercyjnym, ale również przyniesie korzyści gospodarcze nie tylko bliskiej okolicy, ale także całemu regionowi.

Park logistyczny Poland Central znajduje się na działce o powierzchni 120 ha. Obiekt jest położony 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy. Obiekt usytuowany jest w pobliżu drogi ekspresowej A1, łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim. Centralna lokalizacja umożliwia dogodne połączenia z Gdańskiem, Kaliningradem w Rosji oraz republikami nadbałtyckimi na północy; Czechami, Słowacją, Austrią i Węgrami na południu. Tym sposobem powstanie strategiczne centrum logistyczne, usytuowane idealnie nie tylko dla firm z Polski, ale również z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Budowa Poland Central przyczyni się do dalszego rozwoju województwa łódzkiego, już docenionego przez takie międzynarodowe firmy jak IKEA, Unilever, Kaufland, Ahold i Auchan. Przewiduje się, że po jej zakończeniu zostanie stworzonych blisko 6 tysięcy nowych miejsc pracy. Inwestycja pozwoli również na wzmocnienie centralnej lokalizacji Polski w Europie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 luty 2007 10:31

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn…

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj