logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Macquarie Goodman buduje w Toruniu magazyn dla NYK Logistics

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Macquarie Goodman Group, zintegrowana grupa własności przemysłowych notowana na australijskiej giełdzie, rozpoczęła na początku kwietnia budowę trzeciego już magazynu dla NYK Logistics. Obiekt o powierzchni 23,600 mkw. powstanie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Łysomice k. Torunia.

Należąc do grona najlepszych dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych, NYK Logistics jest światowym liderem wśród firm spedycyjnych. Prowadząc działania produkcyjne i magazynowe dla kluczowego klienta w Polsce NYK Logistics potrzebowało nowego magazynu w Toruniu. Odpowiadając na to zapotrzebowanie Macquarie Goodman wybuduje najwyższej jakości magazyn dostosowany do działań produkcyjnych klienta. Będzie to trzeci, obok magazynów w Genk i Mechelen, projekt zrealizowany dla NYK Logistics. Magazyn o całkowitej powierzchni 23,600 mkw. będzie składał się z dwóch części o powierzchniach odpowiednio 14,544 mkw. i 8,693 mkw.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować współpracę z NYK Logistics, jednym z wiodących dostawców logistycznych. Powierzenie nam realizacji kolejnego projektu jest dowodem na to, że budowane przez nas obiekty spełniają najwyższe wymagania światowych liderów. – powiedział Rafał Bochenek, Managing Director Macquarie Goodman w Polsce. - Projekt ten jest dla nas ważny nie tylko ze względu na rozszerzenie naszej działalności w Polsce, ale również jest dowodem, że nasi klienci mogą otrzymać obiekty na wyjątkowo atrakcyjnych terenach specjalnych stref ekonomicznych, nie będąc jednocześnie bezpośrednim inwestorem.  - dodaje.

Nowy magazyn zostanie wybudowany przez Macquarie Goodman w Crystal Parku w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Łysomice k. Torunia. Jest to doskonała lokalizacja dla NYK Logistics ze względu na fakt, że magazyn powstanie w bardzo bliskiej odległości od siedziby klienta dla którego będzie przeznaczony. Na korzystne położenie obiektu wpływa również sąsiedztwo z budowaną autostradą A1, łączącą Gdańsk wraz z jego portami z Warszawą. Crystal Park znajduje się w odległości 9 km od Torunia, ok. 200 km od Zatoki Gdańskiej i 60 km od międzynarodowego lotniska w Bydgoszczy. Budowa pierwszej części projektu, w skład której wejdzie 14,544 mkw. powierzchni magazynowej oraz 400 mkw. powierzchni biurowej, zostanie ukończona na początku października 2007 r.

Paweł Makuch, General Manager NYK Logistics Poland, również wyraził zadowolenie z podpisania umowy z Macquarie Goodman. - Jednym z najważniejszych czynników przemawiających za wybraniem firmy Macquarie Goodman do tego ważnego dla nas projektu był fakt, że tworzy ona najwyższej jakości nieruchomości szyte na miarę. - powiedział.

Obiekt budowany dla NYK Logistics to już druga obok magazynu w Podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki dla firmy GEFCO (wybudowanego przez Eurinpro, które w maju 2006 r. zostało przejęte przez Macquarie Goodman) inwestycja Macquarie Goodman w Polsce. Ścisła współpraca polskiego i japońskiego oddziału Macquarie Goldman by jak najlepiej odpowiedzieć na wymagające i złożone zapytanie NYK Logistics oraz zapewnić bezpieczeństwo transakcji podczas całego procesu negocjacji, podkreśla doskonałą działalność operacyjną oraz najwyższą jakość w zakresie obsługi klienta.

- Nowa inwestycja w Polsce na pewno przyczyni się do budowania silnej pozycji Grupy na polskim rynku nieruchomości logistycznych. - powiedział Rob Van Nylen, Director Business Development Macquarie Goodman w Tokio. - Umowa z NYK Logistics doskonale ilustruje stosowany przez nas model biznesowy. Wybudowaliśmy już dwa magazyny dla NYK Logistics w Belgii - jeden o powierzchni 19,000 mkw. , drugi o powierzchni 4, 400 mkw. i jesteśmy dumni, że możemy podążać za naszym klientem po całej Europie. - dodał.

Ostatnio zmieniany środa, 18 kwiecień 2007 09:00

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj