logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe połączenie lotnicze TNT w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TNT Express, światowy dostawca ekspresowych usług transportowych dla klientów instytucjonalnych, rozpoczął bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Międzynarodowego Lotniczego Centrum Przeładunkowego TNT w Liège (Belgia) przy wykorzystaniu własnego samolotu. Od 1 października maszyna British Aerospace 146-300 QT transportuje przesyłki klientów TNT z województw: Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Gdańsk to trzecie - po Warszawie i Katowicach - miasto, w którym firma wykorzystuje ten model samolotu odrzutowego.

Samolot jest przystosowany do przewozu kontenerów lotniczych: jego maksymalna ładowność wynosi 12,5 tony. Zasięg pilotowanej przez dwuosobową załogę maszyny to 1800 km. TNT posiada w Europie 21 samolotów tego typu. Charakteryzują się one niskim poziomem emisji hałasu, co przy rygorystycznych normach europejskich jest istotną zaletą tej konstrukcji.Do wprowadzenia własnej maszyny skłonił nas rosnący w regionie popyt na usługi transportu ekspresowego - w ostatnim roku odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost zapotrzebowania na nasze usługi - mówi Rafał Dziura, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu TNT Express Poland.

Gdański samolot realizuje loty pięć razy w tygodniu - przylatuje do Gdańska o 07:35, wylatuje o 20:30. Dotychczas TNT wykorzystywało samolot o mniejszej ładowności, latający przez Malmö do Liège. Wprowadzenie własnej maszyny zdecydowanie poprawia możliwości operacyjne w całym regionie oraz oznacza pełną elastyczność w zakresie gabarytów transportowanych towarów.

Jednocześnie TNT dokonało modyfikacji konfiguracji warszawskiego połączenia lotniczego, dzięki której klienci wysyłający przesyłki do Polski mają więcej czasu na ich przygotowanie, a odbiorcy otrzymują je wcześniej. Obecnie TNT Express operuje w Polsce trzema własnymi połączeniami lotniczymi: z Gdańska, Katowic i Warszawy do Międzynarodowego Lotniczego Centrum Przeładunkowego w Liège. Towary polskich klientów transportowane są nie tylko za pośrednictwem samolotów TNT startujących z naszego kraju - przesyłki z województw: Lubuskiego oraz Zachodniopomorskiego trafiają do sieci lotniczej TNT za pośrednictwem portu lotniczego w Berlinie.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2007 09:26

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj