logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nagrody dla DCT Gdańsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ubiegłym tygodniu nowemu terminalowi kontenerowemu DCT Gdańsk przyznane zostały dwie nagrody.

Pierwszą jest Nagroda Złotej Żyrafy - jej uroczyste wręczenie prezesowi DCT Gdańsk przez Prezesa Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości Zbigniewa Canowieckiego odbyło się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku podczas IX Gali Złotych Żyraf. Nagrody te są przyznawane wybranym osobom, firmom i instytucjom za styl działalności w kulturze, biznesie, sztuce i innych ważnych dziedzinach.

W tym roku oprócz dotychczasowych nagród za styl prowadzenia działalności na niwie gospodarczej, kulturalnej i politycznej przyznana została po raz pierwszy w ramach promowania nowych przedsięwzięć gospodarczych Żyrafa Nadziei dla DCT Gdańsk - firmy, która ma wszelkie szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu, z którą region wiąże ogromne nadzieje na przyszłość i która jednocześnie spełnia wszelkie przesłanki do tego, aby jej przyszły sukces przełożył się również na sukces całego regionu. Organizatorzy mają nadzieję, że taka formuła nagrody przyczyni się do zerwania z niechlubną polską tradycją "polskiego piekła", gdzie tych którym się udało ciągnie się w dół, a równocześnie spowoduje wsparcie dla laureata w jego dążeniach.

Odbierając nagrodę prezes Boris Wenzel powiedział, że jest przekonany o tym, iż sukces DCT Gdańsk przełoży się niebawem na sukces całego regionu, Polski i Europy. Dodał, że terminal powstał po to aby konkurować z terminalami w portach Hamburg, Rotterdam czy Bremerhaven, a nie tylko z terminalami polskimi.

Drugą nagrodą jest Nagroda Bursztynowej Kaczki przyznawana przedsiębiorstwom i firmom z branży gospodarki morskiej lub w sposób znaczący współpracujących z nią, za najbardziej spektakularne osiągnięcie przyczyniające się do rozwoju transportu, handlu i usług oraz przemysłu morskiego. Będzie ona uroczyście wręczona podczas corocznego październikowego spotkania przedstawicieli biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego "Wspólna Kaczka" w obecności około 2000 uczestników z branży morskiej.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk SA prowadzi działalność operacyjną od 03.10.2007 roku, jest najnowszym polskim głębokowodnym terminalem kontenerowym o powierzchni 40 hektarów i rocznej zdolności przeładunkowej 500000 TEU. Dzięki inwestycjom w nowoczesną infrastrukturę techniczną, wydajne urządzenia przeładunkowo-składowe, oraz dogodnym połączeniom z centrami logistycznymi na terenie Polski i krajów sąsiednich terminal oferuje nową jakość w obsłudze transportu kontenerowego i ma szansę stać się jednym z największych terminali kontenerowych na Bałtyku.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj