logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy obiekt do przeładunku kompletacyjnego Goodman i DHL Freight

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa Goodman wraz z DHL Freight ogłosiły budowę nowego obiektu logistycznego o powierzchni 12270 m kw. w Porcie Norymbergi w południowych Niemczech.

DHL Freight jest oddziałem DHL specjalizującym się w rozwiązaniach transportowych. Wraz z rozwojem i optymizacją swojej sieci logistycznej w Norymberdze, DHL zdecydowało się na nowy magazyn do przeładunku.

Goodman wybuduje „szyty na miarę” obiekt do przeładunku kompletacyjnego o całkowitej powierzchni 12 270 m kw. składający się z części dystrybucyjnej o powierzchni 9 975 m kw. z 98 dokami załadunkowymi, oraz części biurowej o powierzchni 2 295 m kw. Z danych technicznych - magazyn będzie miał wysokość roboczą 6,55 m, oraz nośność posadzek 50 kN/m kw. 5,2 hektarowa działka pozwoli na powstanie bocznicy kolejowej, oraz na duże możliwości manewrowe przy przeładunku, przechowywaniu kontenerów, wyładunku ciężarówek i załadunku przyczep przygotowanych do odjazdu.

W ciągu ostatnich kilku lat, Goodman wybudował blisko 270 000 m kw. dla DHL w Niemczech, krajach Beneluksu i regionie Azji i Pacyfiku. Werner Knan, Regionalny Dyrektor ds. Logistyki, Goodman Niemcy, stwierdził, że Umowa jest kontynuacją strategicznej globalnej relacji w jakiej Goodman znajduje się z DHL. Jesteśmy zadowoleni z wspierania DHL i rozwijania ich biznesu w tej pierwszorzędnej lokalizacji.

Nowe centrum DHL do przeładunku kompletacyjnego znajdzie się w Porcie Norymbergi. Jest to drugie największe miasto Bawarii po Monachium. Bawaria jest najbardziej południowym, a także zaludnionym regionem Niemiec. Łączy północno-zachodnią Europę z Austrią, Włochami, Słowenią, Chorwacją, jak i z innymi dalszymi południowymi i południowo-wschodnimi krajami Europy.

Port Norymbergi to natomiast największe centrum logistyczne w południowych Niemczech, corocznie obsługujące 13 milionów ton cargo. Na 337 hektarach znajdują się obiekty logistyczne, przemysłowe i biznesowe należące do 260 firm zatrudniających ponad 5 500 pracowników. Nowy magazyn DHL znajdzie się 11 km od centrum Norymbergi i 3,5 km od autostrady A73 łączącą lokalizację z międzynarodową siecią dróg. Port ma trójmodalny terminal kontenerów, kolejny zostanie oddany do użytku w 2009 roku.

- Dzięki naszej geostrategicznej lokalizacji, nasz port frachtowy jest w dobrej sytuacji by przyjąć nowe inwestycje w nieruchomości logistyczne – powiedział Harald Leopold, Generalny Menadżer Portu w Norymberdze.

Obiekt zostanie oddany z końcem lipca 2008 roku i stanie się częścią Goodman European Logistics Fund. DHL będzie dzierżawić obiekt zarządzany przez doświadczony zespół Goodman.
Ostatnio zmieniany wtorek, 08 lipiec 2008 12:14

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj