logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy terminal DHL Express w Solcu Kujawskim już pracuje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) uruchomił nowoczesny terminal w Solcu Kujawskim. Terminal położony jest przy trasie łączącej północny-zachód z centrum Polski. Wartość tej inwestycji wyniosła 4,5 mln euro.

Nowy terminal DHL Express w Solcu Kujawskim jest w stanie obsłużyć od 8 do 10 tys. przesyłek na dobę. Prędkość nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego sortera liczącego ponad 270 m, to 2500 szt. przesyłek na godzinę. Terminal posiada 18 bram umożliwiających obsługę samochodów ciężarowych, z czego 5 jest wyposażonych przenośniki taśmowe teleskopowe, a 13 w rampy hydrauliczne. Ponadto obiekt jest wyposażony w 56 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej zajmuje ponad 3600 m kw. Za obsługę klientów odpowiada ponad 200 pracowników i kurierów DHL Express.

Terminal DHL Express w Solcu Kujawskim obsługuje przesyłki krajowe oraz międzynarodowe przewożone zarówno drogową jak i lotniczą siecią transportową DHL, głównie klientów z województwa kujawsko-pomorskiego. Nowoczesne wyposażenie techniczne w znaczący sposób wpłynęło na wzrost wydajności systemu logistycznego, i co się z tym wiąże, liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia w tym regionie. Skrócony został też czas przebywania przesyłek w terminalu, wprowadzono sort nocny, a tym samym wydłużone zostało „okno czasowe”, czyli czas, w jakim kurierzy DHL Express doręczają i odbierają przesyłki od klientów. Wszyscy kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery hand held Motorola HC 700. Dzięki radiowej transmisji danych, na bieżąco mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu działa też Punkt Obsługi Klienta.

- Dynamiczny rozwój rynku usług ekspresowych mobilizuje nas do kontynuowania inwestycji w rozbudowę  krajowej sieci logistycznej. Terminal w Solcu Kujawskim jest pierwszym z serii nowych obiektów tego typu, które oddamy do użytku w ciągu dwóch najbliższych lat. Położony przy ważnym szlaku komunikacyjnym, jest istotnym punktem w sieci logistycznej DHL Express.  Zastosowane tu najnowocześniejsze rozwiązania wspierające proces operacyjny zapewniają wysoką jakość obsługi nie tylko klientom z tego regionu, ale także przyczynią się do podniesienia wydajności całej naszej sieci - powiedział Igor Caban, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express (Poland). 

Zgodnie z realizowaną strategią proekologiczną, w nowym terminalu w Solcu Kujawskim zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, takich jak segregacja odpadów (np. papier, baterie, tworzywa sztuczne), separator olejów samochodowych, odprowadzanie ścieków do miejskiej kanalizacji, własny system ogrzewania na gaz. 

Nowy adres terminala DHL Express to: ul. Brukselska 3, 86-050 Solec Kujawski.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj