logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser zmienia siedzibę w Sosnowcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dachser Sp. z o.o. podpisał umowę z Biurem Inwestycji Kapitałowych na wynajem długoterminowy powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest niedaleko przecięcia autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S1, przy ul. Orląt Lwowskich 147. Jest to jedna z najlepszych lokalizacji logistycznych na Górnym Śląsku, dlatego Dachser zdecydował się wynająć tam 3 600 m kw. powierzchni magazynowej. Docelowo budynek ma być oddany do użytkowania w lutym 2009 roku, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 65 000 m kw. Wynajęty obszar posiada 16 doków załadunkowych i jest przystosowany do prowadzenia działalności cross-dockingowej realizowanej przez Dachser.

- O wyborze Biura Inwestycji Kapitałowej zadecydowało przede wszystkim elastyczne podejście dewelopera do naszych oczekiwań – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o.

Realizowane przez firmę Dachser usługi oparte są na terminalach cross-dockingowych i wymagają posiadania jak największej liczby bram. Oprócz dogodnej lokalizacji (bliskość Śląska i Krakowa oraz dostęp do głównych dróg krajowych), duże znaczenia ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej na potrzeby klientów oczekujących kompleksowych rozwiązań logistycznych. Do tej pory śląski oddział Dachser mieścił się w Sosnowcu, na ul. Mikołajczyka 25. W nowym magazynie, oprócz działalności związanej z konsolidacją i dekonsolidacją przesyłek drobnicowych, prowadzone będą również usługi magazynowania dla klientów Dachser, którzy prowadzą dystrybucję towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy i jeszcze lepsze dostosowanie usług do potrzeb naszych klientów - dodał Grzegorz Lichocik.

Terminal na Śląsku ma codzienne połączenia z wszystkimi krajami Europy południowej i z Niemcami, a to wpływa korzystnie na sprawność przeładunków i na poprawę efektywności. Wraz z rozwojem i zmianą miejsca, firma Dachser planuje również w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie w nowym obiekcie.

Ostatnio zmieniany piątek, 24 październik 2008 13:07

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj