logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

RFID bez tajemnic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Zebra Technologies opublikowała przewodnik po technologii RFID.

Przewodnik zatytułowany „Myślisz, że znasz RFID?” wprowadza w tajniki technologii oraz rozwiewa mity zwykle z nią kojarzone. Dzięki możliwości zastosowania w wielu branżach, technologia RFID sprawdza się tak w okresie koniunktury, jak i w momentach spowolnienia ekonomicznego. 

- Podczas recesji w latach dziewięćdziesiątych sprzedaż rozwiązań automatycznej identyfikacji rosła pomimo wysokich kosztów, ponieważ firmy skupiły się na najważniejszych celach biznesowych – mówi Piotr Klepczarek, dyrektor Zebra Technologies na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. - Sytuacja może się powtórzyć podczas obecnego kryzysu. RFID przyciąga uwagę w miarę, jak coraz więcej firm wskazuje korzyści z inwestycji w tę technologię. To tylko kwestia czasu, zanim RFID pojawi się w Europie na taką skalę, jak na rynku amerykańskim.

Przewodnik objaśnia technologię RFID i obala pięć najczęstszych mitów nią związanych:

1. Lepiej poczekać do 2009 roku, kiedy technologia RFID naprawdę ruszy do przodu - RFID rozwija się stopniowo i z roku na rok ma więcej zastosowań.

2. RFID się rozwija dzięki zaleceniom partnerów biznesowych - Zalecenia biznesowe są pomocne, ale istnieją też inne istotne czynniki zwiększające popularność technologii RFID.

3. Niedługo etykietowane będą zwierzęta domowe, a może nawet… ludzie - Zwierzęta domowe są etykietowane już teraz. Nie ma planów wszczepiania znaczników RFID ludziom.

4. Następna wielka rzecz: za dziesięć lat RFID zastąpi kody kreskowe - Każde rozwiązanie ma swoje lepsze zastosowania.

5. Zamieszanie w szpitalach? Wszystko przez etykiety RFID – To niepotrzebne straszenie ludzi. Technologia RFID jest bezpieczna i oszczędza czas personelu oraz zmniejsza wydatki szpitala.

- Z technologią RFID pracujemy od niemal dziesięciu lat. W tym czasie zdobyliśmy duże doświadczenie w różnych branżach. Uważamy, że RFID ma strategiczne znaczenie dla detalistów, producentów i dostawców. Jednak, aby zmaksymalizować potencjalne oszczędności płynące z jej zastosowania, niezbędna jest współpraca między firmami. W obecnej sytuacji, RFID może osiągnąć sukces, jeżeli firmy uświadomią sobie jej kluczowe zalety – dodaje Klepczarek.

Zebra współpracuje z wieloma partnerami i dostawcami, pomagając im we wdrożeniu technologii RFID. Do klientów firmy na tym polu należą Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, grupa Sony Computer Entertainment oraz szpital Heartlands.

Więcej informacji znajduje się w przewodniku, który można pobrać pod adresem: http://files.lewispr.com/uploaded/Zebra/RFID_top_five_myths_debunked.doc  (przewodnik jest dostępny w wersji anglojęzycznej).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 styczeń 2009 08:06

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj