logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słowackie Tesco znów wybrało ProLogis

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ProLogis wynajął w Bratysławie 13.300 metrów kwadratowych firmie Tesco International Clothing Brand s.r.o., oddziałowi Tesco plc, jednego z największych detalistów żywnościowych i ogólno-przemysłowych na świecie.

Tesco zajmie powierzchnię w nowopowstającym budynku o powierzchni 27.000 metrów kwadratowych na terenie ProLogis Park Galanta-Gán, nowoczesnego parku dystrybucyjnego zlokalizowanego około 60 kilometrów na północny-wschód od centrum Bratysławy. Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w lipcu 2008 roku, a zakończenie prac przewiduje się na pierwszy kwartał tego roku.  

Jest to trzecia transakcja najmu między Tesco a ProLogis na Słowacji. Firma zajmuje już 65.000 metrów kwadratowych w innym budynku na terenie tego samego parku oraz 35.000 metrów kwadratowych w ProLogis Park Bratislava.

- Firmy, takie jak Tesco, rozbudowują swoje łańcuchy dostaw na Słowacji ze względu na jej strategiczne położenie w Europie Środkowo-Wschodniej, niskie koszty pracy i coraz bardziej rozwiniętą infrastrukturę transportową - powiedział Mario Sander, market officer ProLogis na Czechy i Słowację. - Cieszymy się mogąc zaoferować Tesco dodatkową powierzchnię magazynową na terenie ProLogis Park Galanta-Gán. Bardzo cenimy sobie ich zaufanie do najwyższej jakości naszych obiektów dystrybucyjnych.

- Nowoczesny łańcuch dostaw jest ważnym czynnikiem wspierającym rozwój firmy, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do najwyższej jakości obiektów dystrybucyjnych, które muszą spełniać nasze oczekiwania w zakresie gospodarki magazynowej - powiedział Alan Kershaw, Dyrektor ds. produktów nieżywnościowych na Europę Środkową, Tesco Stores SR. - Europa Środkowo-Wschodnia jest dla Tesco kluczowym rynkiem, zaś ProLogis jeszcze raz spełnił nasze wysokie wymagania. Z optymizmem planujemy naszą ekspansję w tym regionie i cieszymy się z możliwości zajęcia nowopowstałego obiektu magazynowego.

ProLogis Park Galanta-Gán obecnie składa się z dwóch ukończonych budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 160 000 metrów kwadratowych oraz jednego obiektu w trakcie budowy o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych. Park ma strategiczną lokalizację w pobliżu międzynarodowej drogi D1 (E58), która prowadzi z Wiednia przez Bratysławę do Rosji, a także niedaleko portu lotniczego w Bratysławie oraz portu rzecznego, który za pośrednictwem Dunaju łączy Bratysławę z portem w Rotterdamie.


Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 w ESA logistika - nowy magazyn w…

Dynamiczny start 2018 w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny, będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj