logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Na Śląsku rusza budowa kolejnego magazynu Panattoni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe poinformował o rozpoczęciu budowy kolejnego magazynu w jednym z największych parków logistycznych w Polsce. Powierzchnia nowego budynku wyniesie 28.500  m kw.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości przemysłowych Panattoni nie zaprzestaje rozbudowy swoich inwestycji.  W marcu deweloper rozpoczyna budowę hali F o powierzchni 28,5 tys. m kw., w jednym z największych parków logistycznych w Polsce, Panattoni Park Mysłowice. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to III kwartał 2009 r.

Rejon Śląska wykazuje rosnący popyt na nieruchomości przemysłowe. W odpowiedzi na zapotrzebowanie tego rynku deweloper zamierza w ciągu najbliższych miesięcy dostarczyć w tym rejonie około 100 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Dotychczas Panattoni oddał w Mysłowicach pierwszą halę o powierzchni 20 tys. m kw., którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W aktualnie trwającej fazie budowy, park powiększy się o kolejne 3 budynki: halę D o powierzchni 23.117 m kw., halę C o powierzchni 22.256 m kw. oraz halę G - 33.415 m kw. Hala F będzie piątym budynkiem centrum. W planach jest również 6-ty budynek o powierzchni 51 tys. m kw. Po zakończeniu prac Panattoni Park Mysłowice będzie jednym z największych parków w Polsce, którego całkowita powierzchnia wyniesie 190.500 m kw.

Panattoni Park Mysłowice to priorytetowa inwestycja Panattoni Europe. Doskonała lokalizacja oraz dobra infrastruktura regionu to potencjał, który doceniają przedsiębiorstwa z całej Polski. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej. Nowi najemcy decydujący się na wybór inwestycji Panattoni w Mysłowicach cenią sobie bliską odległość od lotniska w Pyrzowicach, która wynosi zaledwie 30 kilometrów oraz sąsiedztwo z przebiegająca przez Mysłowice autostradą A4 oraz drogą ekspresową S1, która umożliwia szybki dojazd do Warszawy, Krakowa, Bielska, Cieszyna i innych polskich oraz europejskich miast.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj