logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DPD Polska modernizuje sieć oddziałów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z planami inwestycyjnymi na 2009 rok, na które nie wpłynęła obecna sytuacja rynkowa, w czerwcu zakończyły się prace nad trzema oddziałami DPD Polska: w Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinku.

Rzeszowski oddział DPD Polska to 3038 m kw. powierzchni biurowej i magazynowej, 54 bramy kurierskie oraz 12 doków przeładunkowych. Wartość inwestycji w okresie najmu osiągnie kwotę 6 mln złotych.
- Dzięki większej powierzchni magazynu i bardziej nowoczesnemu wyposażeniu procesy operacyjne przebiegają szybciej i sprawniej - komentuje Dorota Cierpik, Kierownik Oddziału w Rzeszowie. - Ta długo oczekiwana zmiana poprawiła warunki pracy w oddziale i niewątpliwie przełoży się na komfort i efektywność naszej pracy, a tym samym na zadowolenie naszych klientów.

Na początku czerwca zakończone zostały również dwie inne inwestycje DPD Polska - rozbudowa oddziałów w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinku.
Obecnie gorzowski oddział firmy to 1068 m kw. powierzchni biurowej i magazynowej, 20 bram kurierskich oraz dwa doki przeładunkowe.
- Rozbudowa poprawiła warunki pracy w oddziale (bezpyłowa posadzka, pomieszczenia socjalne, przestronne biura), a nowoczesny system telewizji przemysłowej zwiększył bezpieczeństwo pracowników i przesyłek. Dzięki rozbudowie i unowocześnieniu placówki, szybciej i sprawniej przebiegają procesy operacyjne. Wszystko z myślą o polepszeniu jakości obsługi klientów - mówi Marcin Wiązowski, Kierownik Oddziału w Gorzowie Wlkp.

Oddział w Szczecinku nie powiększył powierzchni, ale pod tym samym adresem przeprowadził się do nowego biura i przebudowuje magazyn. Całkowita powierzchnia biurowa i magazynowa oddana do użytkowania to odpowiednio 120 m kw. biura i 505 m kw. magazynu. W oddziale są trzy bramy kurierskie, dwa doki przeładunkowe, a długość rampy wynosi 40 m.
- Nowo wybudowane biuro i przebudowa magazynu w ocenie klientów wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej firmy. Pracownicy magazynowi i biurowy mają bezpośredni kontakt, co ułatwia porozumiewanie się. Pomieszczenia biurowe i magazyn są zabezpieczone kluczami elektronicznymi i tylko pracownicy z identyfikatorami mogą się do nich dostać. Pomieszczenia magazynowe, kasowe, biuro obsługi klienta, bramy kurierskie, doki przeładunkowe i rampy są wyposażone w system telewizji przemysłowej. Czujemy się przez to bezpieczniej, bezpieczniejsze są też paczki naszych klientów - komentuje Ryszard Ignaczak, Kierownik Oddziału w Szczecinku.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj