logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

ProLogis przedłuża umowę z firmą Schenker

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Umowa dotyczy najmu 26000 m kw. powierzchni magazynowej w ProLogis Park Teresin. Schenker, czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wynajmuje obecnie ponad 162700 m kw. powierzchni magazynowej w 11 budynkach ProLogis w Europie.

- Schenker jest naszym globalnym partnerem, który w oparciu o magazyny ProLogis buduje swoją sieć dystrybucyjną  - powiedział Wojciech Kosiór, Leasing Manager ProLogis Poland - Bardzo cieszy nas owocna współpraca i kolejna przedłużona umowa z tym Klientem.

Schenker dynamicznie rozwija rozwiązania oferowane w obszarze związanym z zarządzaniem towarem klienta w magazynach i logistyką kontraktową. Ofertę magazynową Schenker opracowuje przede wszystkim pod kątem branży motoryzacyjnej, elektronicznej i dóbr konsumpcyjnych.

- Traktujemy lokalizację w Teresinie jako jedną z najważniejszych, perspektywicznych platform magazynowych dla naszych klientów w Polsce Centralnej. Głównymi czynnikami wyboru lokalizacji są dogodne połączenia komunikacyjne, jak również bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej - powiedział Marek Prószyński p.o. Dyrektora Logistyki, DB Schenker. - Proaktywna i profesjonalna obsługa klienta oferowana przez ProLogis w toku naszej wieloletniej współpracy, to kolejny powód dla którego przedłużamy umowy najmu z tą firmą w całej Europie. Jestem przekonany, że ta umowa, będąca ukoronowaniem naszej długotrwałej współpracy, przyniesie firmie Schenker wymierne korzyści.

ProLogis Park Teresin to nowoczesny kompleks dystrybucyjny zlokalizowany na terenie gminy Teresin, w odległości 40 km od centrum Warszawy, bezpośrednio przy międzynarodowej trasie E-30 łączącej Warszawę, Poznań i Berlin. Park logistyczny posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej co umożliwia klientom parku transport intermodalny. Obiekt składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160000 m kw. Budynki magazynowe w tym parku mogą być adaptowane dla potrzeb produkcji  lekkiej i konfekcjonowania towarów. Park oferuje swoim klientom znakomite rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynki lokalne, jak i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy do Rosji. W zawarciu transakcji pośredniczyła Agencja Nieruchomości Colliers.  Oprócz firmy Schenker klientami ProLogis Park Teresin są takie firmy jak: DHL, Rhenus Contract Logistics, Tesco, Whirlpool and Viva Manufacturing.

Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2009 10:39

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj