logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

SEGRO przyciąga kolejnych najemców w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma SEGRO podpisała dwie kolejne umowy najmu w Tulipan Park Warszawa. Do grona dotychczasowych najemców dołączyli dwaj operatorzy logistyczni: Rencar i IGS Schreiner Polska.

Centrum logistyczne Tulipan Park Warszawa powstaje na 30 ha działce położonej przy al. Katowickiej w Nadarzynie. Położone jest zaledwie 5 km od administracyjnych granic Warszawy i portu lotniczego Okęcie, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8 (Białystok - Warszawa - Katowice / Wrocław) oraz 4 km od drogi krajowej nr 7 (Warszawa - Kraków). Faza I Parku, o łącznej powierzchni 50500 m kw. została ukończona w maju tego roku i jest obecnie w 100% wynajęta. Wkrótce planowane jest rozpoczęcie II fazy Parku, która obejmie kolejne 32500 m kw. Dodatkowo w Nadarzynie będzie realizowany całkowicie nowy produkt w zakresie powierzchni magazynowych, tzw. small boxy. W ramach tego projektu powstaną 4 budynki o wielkości od 3500 do 7000 m kw., w których minimalne moduły do wynajęcia dostępne będą już od 500 m kw. Docelowa powierzchnia magazynowa Parku wyniesie 130000 m kw.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać firmy Rencar i IGS Schreiner do naszego parku w Nadarzynie. Naszym celem jest dostarczanie klientom wysokiej jakości powierzchni magazynowej i usług zarządzania obiektem. Dzięki temu firmy, które decydują się na prowadzenie działalności w naszych centrach logistycznych mogą skupić się rozwoju swojego biznesu - mówi Monika Starowieyska, leasing manager SEGRO Poland.

Firma Rencar specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym świadcząc usługi przewozowe na terenie całej Europy. Spółka wynajęła 2500 m kw. powierzchni magazynowej oraz biurowej.

- Tulipan Park Warszawa w Nadarzynie to przede wszystkim świetna lokalizacja. Pozwala ona na optymalizację kosztów oraz czasu dostaw do odbiorców. Nie bez znaczenia jest również wysoki standard obiektów magazynowych firmy SEGRO, która przekonuje do siebie klientów mających duże wymagania w zakresie warunków, w jakich składowane są ich towary - komentuje Roman Karolak, członek zarządu Rencar.

IGS Schreiner Polska należy do niemieckiej grupy logistycznej IGS Schreiner GmbH. Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki międzynarodowej i krajowej. Jej oferta obejmuje między innymi spedycję morską, spedycję drogową, spedycję lotniczą, jak również szeroko pojętą logistykę magazynową oraz obsługę celną. Spółka podpisała umowę najmu na 2800 m kw. powierzchni magazynowej oraz biurowej.

- Nadarzyn spełnia nasze warunki idealnie. Wierzymy, że współpraca z firmą SEGRO umożliwi nam dalszy, stabilny rozwój, umocni naszą pozycję na rynku usług TSL oraz zapewni warunki do zaspokajania stale rosnących potrzeb naszych klientów w zakresie logistyki magazynowej  -  powiedział Piotr Ziółkowski, kierownik biura zarządu z IGS Schreiner Polska.
Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2009 12:37

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj