logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PROLOGIS wynajmuje 4350 m kw. firmie Movianto na Słowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ProLogis - globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych wynajął 4350 m kw. powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava Grupie Movianto - jednej z największych europejskich firm logistycznych, obsługującej branżę farmaceutyczną, biotechnologiczną i ochrony zdrowia.Movianto zajmie powierzchnię dystrybucyjną w Budynku 6 na terenie ProLogis Park Bratislava - nowoczesnego centrum logistycznego, dogodnie położonego w jednej z największych słowackich stref przemysłowych. ProLogis Park Bratislava leży w odległości 24 kilometrów na wschód od centrum stolicy Słowacji,  2 kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego.  Do kompleksu prowadzi pierwszy zjazd z autostrady E75 (Bratysława-Żylina) za Bratysławą. Połączenie z Trnavą zapewnia Europejski Korytarz 4. Obecnie park skład się z sześciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni około 183 000 m kw. Po całkowitej rozbudowie łączna powierzchnia parku będzie wynosić ponad 290 000 m kw. (osiem budynków). Movianto jest częścią Celesio AG - grupy dystrybucyjnej, obsługującej branżę medyczną, o rocznych obrotach na poziomie 21,8 miliarda euro. Firma jest liderem europejskiego rynku oraz właścicielem sieci hurtowni w 15 krajach i aptek w 9 krajach Europy. Movianto ma przedstawicielstwa w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

- Ponad 1700 naszych ekspertów w dziedzinie obsługi branży medycznej zarządza 175 000 miejsc paletowych w 13 krajach Europy - powiedział Roman Harviscak, Dyrektor Movianto na Czechy i na Słowację. - Świadczymy pełen zakres innowacyjnych usług logistycznych i dystrybucyjnych w zakresie magazynowania i dostaw towaru dla branży farmaceutycznej i nie tylko. Dlatego potrzebujemy magazynów najwyższej jakości, zaprojektowanych pod kątem naszych wymagań i usytuowanych w korzystnych lokalizacjach. Fakt, że ProLogis zaspakaja te potrzeby oraz gwarantuje wysoką jakość usług, zadecydował o tym, że postanowiliśmy wynająć powierzchnię w ProLogis Park Bratislava.

- Umowa najmu zawarta z tak prestiżowym klientem jak Movianto świadczy o tym, że ProLogis zarządza obiektami w sposób profesjonalny i potrafi łączyć globalne doświadczenie ze znajomością lokalnej specyfiki - powiedział Martin Polak, ProLogis Leasing Manager for Slovakia. - ProLogis Park Bratislava spełnia wszystkie oczekiwania stawiane nowoczesnym budynkom magazynowym i oferuje idealne warunki do prowadzenia dystrybucji w skali krajowej i międzynarodowej.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Cushman & Wakefield.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 maj 2010 10:29

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN walczy z podróbkami

PKN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj