logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Profix rozbudowuje centrum logistyczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Profix, producent oraz dystrybutor narzędzi i elektronarzędzi, rozbudowuje swoje centrum logistyczne w miejscowości Łomna Las pod Warszawą. Inwestycja znacznie powiększy powierzchnię magazynową i biurową firmy. Prace zakończą się już w listopadzie tego roku.Zasadnicza konstrukcja nowego magazynu będzie gotowa do końca wakacji bieżącego roku. Z początkiem września ruszą prace wykończeniowe. Obejmą one także montaż regałów wysokiego składowania, które będą stanowiły kontynuację istniejących ciągów regałowych. Rozbudowa zwiększy możliwości handlowe firmy, liczba miejsc paletowych wzrośnie do 13 tysięcy, a łączna powierzchnia magazynu do 10 tys. m kw. Podwojona zostanie powierzchnia socjalna, a także powierzchnia komórek funkcjonalnych, takich jak dział konfekcjonowania czy komórka badawczo-rozwojowa.

- Dynamiczny rozwój sprzedaży, który odnotowaliśmy w ostatnich latach pozwolił nam znacznie rozszerzyć ofertę. Wprowadziliśmy na rynek nowe marki. Budując obecne centrum dystrybucji przewidzieliśmy konieczność jego dalszej rozbudowy. Nie sądziliśmy jednak, że nastąpi to tak szybko. Rosnący udział w krajowym rynku narzędzi ręcznych i elektronarzędzi zdeterminował konieczność szybszego przystąpienia do inwestycji - mówi Mirosław Cichecki, wiceprezes zarządu Profix Sp. z o.o.

Centrum Logistyczne Profix w miejscowości Łomna Las zostało otwarte w 2007 roku. Łączna powierzchnia magazynowa wynosi w tej chwili 6,5 tys. m kw. Firma ma do dyspozycji 7 tys. miejsc paletowych. Są one obsługiwane przez podnośnikowe wózki systemowe najnowszej generacji. Wózki prowadzone są w regałach linią indukcyjną. W czasie prac wykończeniowych ścieżki prowadzenia wózków zostaną przedłużone, podobnie jak ciągi regałów. Zapewni to dobrą operatywność także w nowej części magazynu. Profix łączy rozbudowę centrum dystrybucyjnego z odważnymi planami na najbliższe lata. Zarząd firmy przewiduje dalszy wzrost sprzedaży narzędzi w latach 2011-2012. Nowe powierzchnie magazynowe i biurowe mają pomóc w realizacji tych założeń.

- Bez sprawnie działającego magazynu i dobrze zorganizowanej wysyłki zamówień nie można myśleć o realizacji zakładanych planów sprzedażowych. Źle zorganizowany magazyn, błędy w kompletacji zamówień potrafią zniweczyć działania działu sprzedaży. Jakiekolwiek niedociągnięcia mogą wywołać niezadowolenie klientów i spowodować ich migrację do konkurencji. W naszym przypadku już teraz liczba pomyłek jest niewielka. Co więcej, organizacja pracy i jej styl zyskała uznanie w oczach komisji weryfikacyjnej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club - w zeszłym roku zostaliśmy uhonorowani Medalem Europejskim w kategorii rozwiązania logistyczne. Taka rekomendacja, potwierdza jedynie to, że podążamy we właściwym kierunku i jesteśmy gotowi na zwiększenie liczby wysyłek, co będzie ważnym elementem spodziewanego dalszego wzrostu sprzedaży w najbliższych latach - mówi Tomasz Łuszczyk, dyrektor Działu Logistyki Profix.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj